Bogumiła Janeczko
Slide background
Slide background
”Mam dużo wolnego czasu, ale małe możliwości finansowe. Nie pracuję od 10 lat. Najpierw nie mogłam, teraz mnie nie chcą… Z usług fryzjera korzystam rzadko., u kosmetyczki byłam może trzy razy. Mam problemy z cerą, z figurą. Chciałabym coś zmienić w swoim życiu. Jesteście moją ostatnią deską ratunku. Może dzięki wam uwierzę w siebie, znajdę pracę?”

 

Nigdy wcześniej nie brałam udziału w żadnym konkursie. Nie wysyłałam zgłoszeń, by dostać auto. Akcję możliwości wygrania zabiegów odmładzających rozpaliła mi wyobraźnię. Był już ostatni dzień trwania konkursu, gdy napisałam do redakcji list… Przyznam: wiedziałam, że mi się uda. I tak też się stało! Dziś nie wyglądam już jak babcia, którą w końcu jestem. Mam pięcioletniego wnuka, dwie dorosłe córki, męża. Wszyscy oni są pod wrażeniem mojego wyglądu. Ja sama nie rozpoznaję się w lustrze. Wiecznie przesuszona skóra twarzy teraz lśni. Nie mam przebarwień, które pojawiły się po terapii hormonalnej. Nie widać popękanych naczynek. Zachwyt moich córek wywołał zwłaszcza makijaż trwały. Lubię dbać o siebie i zawsze rano tuszowałam rzęsy. Teraz nie muszę. Budzę się i już wyglądam pięknie. Zapowiedziałam bliskim: Będę chodzić do kosmetyczki. To rozkosz, o której nie miałam pojęcia! Panie w Sharleyu krzątały się przy mnie, jakbym była księżniczką… I tak się czułam. Teraz z przyjemnością patrzę na siebie. A mój mąż niedawno stwierdził, że też musi wziąć się w karby, skoro ma taką żonę.

Bogumiła po metamorfozie

DIAGNOZA

Cera: bardzo sucha, z widocznymi przebarwieniami i popękanymi naczynkami krwionośnymi. Głębokie, wyraźne zmarszczki wokół oczu, na czole i między brwiami. Bruzdy nosowo-wargowe wymagające wygładzenia. Zwiotczały owal twarzy.

Ciało: zaawansowany cellulit. Skóra utraciła jędrność i sprężystość, jest słabo nawilżona. Choć pani Bogumiła jest szczupła, wokół jej bioder i na udach zgromadził się nadmiar tłuszczu.

ZABIEGI W SALONIE

Serie zabiegów w Instytucie Sharley rozpoczął makijaż trwały Conture Make-up, Long Time Liner. Podkreślenie kształtu brwi, oczu i ust oraz wypełnienie warg pigmentem sprawiły, że twarz pani Bogumiły stała się wyrazista. Stan przesuszonej, wiotczejącej skóry poprawił Cryolift. Najpierw kosmetyczka posmarowała twarz, szyje dekolt preparatem bogatym w substancje odżywcze i regenerujące. Potem przesuwała po skórze końcówką urządzenia, z której płynie zimne powietrze.

PRZYJEMNE ZABIEGI NA CIAŁO I TROCHĘ DLA DUSZY

Co to jest cellulit, wiem aż za dobrze. Nie twierdzę, by spędzał mi sen z powiek, ale ucieszyła mnie wiadomość, że można z nim skutecznie walczyć. Moim orężem były urządzenia próżniowe. Pan Piotr, trener specjalnie dla mnie ustawił ich parametry, biorąc pod uwagę stan mojego ciała, w tym niedawną liposukcję. Te kosmiczne cuda naprawdę działają! Przez kilka dni poddawałam się relaksującym masażom maszyn, a potem także ludzi. Żałowałam tylko, że ta przyjemność nie może trwać wiecznie. Ja drzemałam w błogostanie, a moje ciało z dnia na dzień stawało się gładsze i bardziej apetyczne.

ŻEGNAJCIE ZMARSZCZKI

Naciągnięta u dr Szczyta skóra miała jeszcze ślady zmarszczek, kiedy trafiłam pod igły dr Piwek. Dawki Botoxu i kwasu hialuronowego wkrótce pozwoliły mi o nich zapomnieć. Bałam się zastrzyków, ale dzięki znieczuleniu prawie nic nie czułam. Może lekkie ukłucia. Potem miałam wrażenie, że mam sztywna skórę twarzy. Doktor zabroniła mi się uśmiechać, by preparaty się nie przemieściły. Efekt ujawnił się po kilku dniach. Nie jestem próżna, ale przyznaję: patrzyłam na siebie z przyjemnością. Jeszcze nie dawno miałam twarz pięćdziesięciolatki, a teraz? Wiem, takie zabiegi trzeba co jakiś czas powtarzać. Ale sama widzę, że warto. Niedawno odwiedziłam moją córkę. Zajrzała do nas jej sąsiadka. Nie mogła uwierzyć, gdy powiedziałam, że jestem mamą. „Chyba siostrą” – poprawiła nas, pewna, że się przesłyszała. To był dopiero komplement!

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zmarszczki wokół oczu i między brwiami zostały wygładzone zastrzykami z Botoxu. W bruzdę nosowo-wargowa dr Piwek wstrzyknęła kwas hialuronowy (Surgiderm 30). Choć usta już miały ładny kształt po makijażu trwałym, dodatkowo powiększono je za pomocą zastrzyku z preparatem Surgilips.

ZAJĘCIA Z TRENEREM

Specjaliści musieli tak ułożyć program ćwiczeń, by szybko zlikwidować cellulit i dodać sprężystości ciału pani Bogusi. Udało się. Intensywny trening obejmował pedałowanie na rowerze w kapsule Hypoxi Trainer, drenaż limfatyczny Slide Styler i masaż bańką chińską.

Bogumiła podczas zabiegów