Umów wizytę 

(22) 636 46 64/66

Flebologia

Piękne i zdrowe nogi w każdym wieku

Każdy z nas marzy o zgrabnych, gładkich nogach bez szpecących widocznych naczyń. Okazuje się jednak, że co druga kobieta i co trzeci mężczyzna ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem naczyń żylnych.

Pajączki naczyniowe, tzw. „pękajace naczynka” – problem kosmetyczny czy zdrowotny?
Przewlekłe zaburzenia żylne, przewlekła niewydolność żylna to zespół zjawisk określających nieprawidłowy powrót krwi z kończyn dolnych do serca. Jest wiele przyczyn tego zjawiska. Najczęściej jest to refluks czyli cofanie się krwi w żyłach kończyn dolnych. W Polsce na zaburzenia żylne choruje około 50 % kobiet i 30 % mężczyzn. Do czynników ryzyka należą: płeć, wiek, otyłość, siedzący lub stojący tryb życia, rodzinne występowanie. Ciąża jest newralgicznym okresem dla kobiety chorującej na zaburzenia żylne. Obserwuje się wtedy szybszy rozwój objawów żylnych. Jest to związane z intensywnymi zmianami hormonalnymi tego okresu które wpływają na jakość ściany żyły.

Nasi specjaliści

Dr Tomasz Dobrowolski – specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w latach 1999-2009 w Szpitalu Bródnowskim w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej II-go Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej, gdzie uzyskał tytuł specjalisty chirurgii ogólnej i naczyniowej. W tym czasie aktywnie uczestniczył w pracy dydaktycznej prowadząc wykłady i ćwiczenia ze studentami Wydziału Lekarskiego.
Od 2009 pracuje w Klinice Chirurgii Naczyniowej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. W swojej codziennej pracy zajmuje się leczeniem chorób tętnic i żył, w której łączy metody klasyczne jak i najnowocześniejsze małoinwazyjne. Odbył liczne szkolenia z zakresu chirurgii naczyniowej, flebologii i ultrasonografii. Regularnie uczestniczy w konferencjach krajowych i zagranicznych, przedstawiając efekty swojej pracy. Autor wielu publikacji z dziedziny chirugii naczyniowej, plastycznej i biologii molekularnej.

Od 2002 roku współpracuje z najlepszymi ośrodkami chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej w Warszawie

Objawy zaburzeń żylnych możemy podzielić na 3 grupy:

  • zmiany naczyniowe. Zmiany naczyniowe obejmują teleangiektazje (pajączki naczyniowe), zmiany o większej średnicy – wenulektazje oraz żylaki.
  • zmiany skórne. Zmiany skórne to przebarwienia, owrzodzenia i obrzęki. Obrzęk jest bardzo charakterystyczny najbardziej nasilony jest wieczorem a ustępuje po śnie lub po uniesieniu kończyny.
  • chromanie żylne. Jest to bolesność podudzi, uczucie ciężkości oraz kurcze mięśniowe.

Pajączki naczyniowe czyli teleangiektazje są pierwszym objawem zmian naczyniowych w zaburzeniach żylnych . Mogą one być zmianami izolowanymi ale częściej stanowią objaw refluksu z żył położonych w głębszych warstwach (tj od żył siatkowatych aż do niewydolności głównych pni żył powierzchownych tj odpiszczelowej i odstrzałkowej żyły).
Z tego powodu przed zabiegiem likwidowania pajączków naczyniowych niezbędne jest badanie kliniczne oraz badanie ultrasonograficzne tzw dopplerowskie. Ma ono na celu sprawdzenie układu żył powierzchownych i głębokich kończyny i odnalezienie ewentualnych patologii mogących być przyczyną dolegliwości.

Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy borykają się z problemami dotyczącymi naczyń żylnych na nogach w ostatnich latach w medycynie powstała nowa specjalność: flebologia, a lekarze, którzy zajmują się diagnostyką i leczeniem tych schorzeń nazywamy flebologami.

W Instytucie Zdrowia i Urody Sharley zajmujemy się flebologią i wykonujemy zabiegi likwidacji pajączków i żylaków metodami powszechnie stosowanymi na świecie z równie doskonałym efektem. Już nie musicie szukać specjalistów na zachodzie Europy czy w USA, zapraszamy do Sherley! Oferujemy Wam możliwość pełnej diagnostyki i kompleksowego leczenia niewydolności żylnej przez doświadczonych specjalistów stosujących najlepsze światowe metody likwidacji naczyń na nogach.