Umów wizytę 

(22) 636 46 64/66

DuoLith

Rewolucja w walce z cellulitem!

Urządzenie DUOLIGHT SD1 Ultra firmy Storz Medical to kilka modułów pracy połączonych ze sobą w synergiczny sposób by najlepiej przeciwdziałać oznakom starzenia, cellulitowi lokalnej otyłości. Programy zabiegowe zalecane przez producenta umożliwiają wykonanie w pełni bezpiecznych zabiegów na określonej partii ciała, bez ryzyka powikłań zapewniając osiągnięcie maksymalnych efektów widocznych już bezpośrednio po zabiegu.

Elementem integralnym zabiegu jest przeprowadzenie z pacjentem przed rozpoczęciem procedury szczegółowego wywiadu i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.
Kolejnym krokiem jest palpacyjna i wzrokowa ocena grubości tkanki tłuszczowej, po czym następuje praca na obszarze zabiegowym przy wykorzystaniu głowicy F-SW (skupiona fala akustyczna). Konieczne jest aby pod nakładkę skupiającą nałożyć kroplę oleju silikonowego, gdyż ten rodzaj fali dźwiękowej powstaje w wyniku oddziaływania, jakie wywiera ciecz dostarczana do głowicy pod zwiększonym ciśnieniem. Skupiona fala uderzeniowa powoduje uszkodzenie błon komórkowych adipocytów, które wydalane są z organizmu.

Skupiona fala uderzeniowa wnika najgłębiej i kumuluje się bezpośrednio tam, gdzie jest największy problem. W przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej, może penetrować nawet do 5cm w głąb.

Następnie kosmetolog przechodzi do pracy przy użyciu głowicy R-SW( fala akustyczna radialna). Intensywność oddziaływania fali dźwiękowej o wzrastającym ciśnieniu powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz likwiducję komórek tłuszczowych, które zanikają w procesie implozji – zapadają się w sobie.

Siła jaką dysponuje fala uderzeniowa niweluje cellulit i miejscową otyłość. Możemy intensywnie działać na cellulit zwłókniały nawet III i IV stopnia. Jest to fala rozproszona, dlatego działamy na szerszym obszarze oraz na określonej głębokości po dobraniu odpowiedniej końcówki do zabiegu.
W końcowym etapie zabiegu kosmetolog, przy użyciu głowicy wibracyjnej V-ACTOR, wykonuje drenaż w celu odprowadzenia rozbitych metabolitów do węzłów chłonnych. Jest to także technologia, która pozwala pacjentowi na całkowite odprężenie oraz zniwelowanie napięć mięśniowych. Stosowna jest także u osób z obrzękami wynikającymi z zatrzymania wody. Produktem niezbędnym do wykonania pełnego zabiegu jest żel do usg.

Obie głowice emitujące fale akustyczne mogą być także stosowane w problemach ortopedycznych, perfekcyjnie radząc sobie np. z ostrogą piętową. Wykorzystuje się je również do zabiegów wygładzających nierówności powstałe w wyniku liposukcji.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża, kobiety karmiące
  • zakrzepica
  • zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia)
  • choroby nowotworowe
  • dzieci dorastające (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub wg zaleceń lekarza)
  • leczenie kortyzonem (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu)
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Czas trwania zabiegu: 1h
Cena zabiegu: 640zł