Umów wizytę 

(22) 636 46 64/66

Cellulit i rozstępy

Szczupła sylwetka i jędrna skóra

Redukcja cellulitu

Doskonałym zabiegiem wspomagającym walkę z cellulitem i otyłością jest mezoterapia. W Instytucie Sharley polecamy ją jako uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających. Tej bardzo skutecznej i bezpiecznej metodzie leczenia wielu problemów skóry można poddawać różne części ciała, szczególnie te, w których skóra najszybciej traci jędrność.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu specjalnym preparatem dotkniętej problemem części ciała. Do leczenia cellulitu stosuje się iniekcje z koktajli zawierających m.in. kofeinę, L-karnitynę i wyciąg z karczochów. Zabieg ten, połączony z intensywnym masażem, ułatwia usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz ujędrnia skórę. Efekty kuracji wzmocnisz stosując zbalansowaną dietę, wykonując ćwiczenia fizyczne oraz pijąc 2 litry wody dziennie.

Rozstępy i blizny

Jedną z najskuteczniejszych metod redukcji blizn i rozstępów jest obecnie technologia laserowa FRAXEL. Stosuje się ją również w innych przypadkach, w których potrzebna jest głęboka regeneracja skóry: wygładzaniu zmarszczek, zwężaniu rozszerzonych porów, usuwaniu przebarwień, plam posłonecznych i starczych. Laser FRAXEL, który może być stosowany bezpiecznie na dowolnej części ciała, wytwarza strumień impulsów świetlnych o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze dzięki głowicy skanującej. Wnikają one w skórę na odpowiednią głębokość (do 2mm), tworząc unikalne warunki do pełnej i trwałej regeneracji kolagenu i elastyny.

W niwelowaniu rozstępów pomocna jest również mezoterapia, czyli ostrzykiwanie dotkniętych tym problemem części ciała odpowiednim preparatem odżywczo-regeneracyjnym. Powoduje on obkurczenie blizny i ujędrnienie skóry, a w rezultacie wyraźne zredukowanie rozstępów. Efektywna kuracja wymaga 3-5 zabiegów wykonywanych co 10 dni.