Umów wizytę 

22 636 46 66

„Genodiet – zdrowie zapisane w genach” – 10 grudnia 2013r.

Zdrowie zapisane w twoim DNA

10 grudnia 2013 w Instytucie Zdrowia i Urody Medical SPA Sharley miała miejsce jedna z pierwszych prezentacji prasowych poświęconych testom GENODIET COMPLETO, dystrybuowanym przez DF Medica Polska. Na spotkanie przybyły Gwiazdy zaprzyjaźnione z naszym Instytutem, dziennikarze oraz Dr Marek Szczyt z żoną.

Przychodzimy na świat z zespołem genów, wśród których jedne warunkują podatność na choroby, a inne przed nimi chronią. Sedno tkwi w tym, żeby pobudzić te drugie i stworzyć sobie szansę na dobre zdrowie przez całe życie. Jak to uzyskać? Świadomie dążyć do tego, by jak najwcześniej określić wrodzone skłonności organizmu. To co jeszcze do niedawna było tylko domeną naukowców i lekarzy, dzisiaj jest powszechnie wykorzystywane w prewencji medycznej. Dzięki innowacyjnym badaniom genetycznym – przyszłość staje się dla nas teraźniejszością!

Naukowcy i lekarze od lat propagują na forum międzynarodowym istotę wagi przyglądania się łańcuchowi molekularnemu, jakim jest DNA i namawiają do wykonania testów, najwcześniej jak to tylko możliwe. Najlepiej jeszcze w okresie niemowlęcym. Ustalenie indywidualnych, aktualnych przez całe życie „zapisów – predyspozycji” określających stopień wystąpienia pewnych chorób oraz zaburzeń jest niezwykle istotne i procentuje przez całe życie człowieka. To ważne narzędzie w procesie planowania programów żywieniowych i aktywności ruchowych, a także element nauki mądrych nawyków – ułatwiających wdrażanie kuracji prewencyjnych. Testy GENODIET COMPLETO – to wreszcie jasny drogowskaz ujawniający, jak uchronić się przed m.in.: cukrzycą, nadciśnieniem, miażdżycą, zawałami, udarami, otyłością, alergiami itp. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że jest to najcenniejsza baza wiedzy, jaką możemy sobie ofiarować. Unikalny kod do osobistego konta genetycznego każdego z nas.

Jeden prosty test = bezcenna wiedza na całe życie!

GENODIET COMPLETO jest prostym, bezpiecznym i bezbolesnym badaniem, do którego wystarczy pobranie próbki materiału genetycznego z policzka za pomocą patyczka wymazowego. Dzięki niemu możemy stworzyć spersonalizowany plan żywienia i trybu życia na podstawie różnorodnych informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym. Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Planowania zdrowej i bezpiecznej przyszłości.

„Test GENODIET COMPLETO to zdrowie zapisane w genach. Dzięki niemu nie tylko możemy dostosować odpowiedni plan odżywiania i rodzaj aktywności fizycznej, ale również określić stopień nietolerancji i nadwrażliwości o podłożu genetycznym na poszczególne składniki odżywcze takie jak: laktoza, gluten, sól czy kofeina. Badanie składa się z trzech etapów: pierwszy to pobranie próbki DNA, drugi polega na analizie wyników i konsultacji z lekarzem oraz dietetykiem. Ostatnią fazą jest stopniowe wdrażanie założeń wynikających z testu.” – tłumaczy Iza Czajka, fizjolog żywienia.

Precyzyjna diagnoza

Na pełny pakiet badania GENODIET COMPLETO składają się trzy uzupełniające się moduły: Slim, Health, Sensor. Każdy z nich identyfikuje inne warianty genetyczne, które odpowiadają
za najważniejsze procesy funkcjonowania naszego organizmu m.in.: metabolizm węglowodanów, tłuszczów, witamin i mikroelementów; procesy detoksykacji oraz nietolerancję i nadwrażliwość
na poszczególne składniki odżywcze. Dzięki jednemu, kilkusekundowemu badaniu zyskujemy swoisty pin genetyczny swój bądź dziecka, a wraz z nim bezcenne informacje na temat: odpowiedniej diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb naszego organizmu, jego predyspozycji dochorób cywilizacyjnych, osteoporozy i osteopenii oraz stanów zapalnych w przyszłości.

Test świadomości

Przez całe życie jesteśmy genozależni. Niewiedza w tej sferze jest równoznaczna z odbieraniem sobie prawa do funkcjonowania w zdrowiu i harmonii. Wykonanie testu GENODIET COMPLETO trwa zaledwie kilka minut… Tylko tyle potrzebujemy, by wspólnie ze specjalistami zaplanować odpowiedni program w wędrówce po młodość, kontrolować tempo starzenia i wpływać na dobrą formę organizmu. By mieć również świadomość rzeczywistej skłonności do nadwagi oraz nietolerancji pokarmowej. Badanie przynosi też wiedzę na temat potencjału detoksykacyjnego i antyoksydacyjnego – czynników genetycznych wpływających na funkcjonowanie systemu oczyszczania organizmu z toksyn oraz gaszenia wolnych rodników. Każdy z nas ma swój genetyczny „podpis”. Im bardziej będzie on czytelny dla nas samych, tym nasze zdrowie zapisze się w przyszłości bezpieczniejszymi kartami.

Jednym z pierwszych miejsc mających możliwość pracy na testach GENODIET DF Medica Polska jest Sharley Instytut Zdrowia i Urody Medical SPA w Warszawie. Udostępnia on swoim pacjentom pełen pakiet GENODIET COMPLETO składający się z trzech modułów:

  • GENODIET SLIM – Identyfikacja typu metabolicznego
  • GENODIET HEALTH – Identyfikacja wariantów genetycznych ważnych procesów metabolicznych
  • GENODIET SENSOR – Identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową o podłożu genetycznym