Umów wizytę 

22 636 46 66

Aromaterapia w Klinice Sharley

Poznaj moc leczenia zapachami

Aromaterapia należy do najprzyjemniejszych oraz najmniej inwazyjnych technik poprawy ogólnego dobrostanu pacjenta. Delikatna i subtelna w odbiorze, potrafi działać z wielką mocą. W naturalny sposób przywraca równowagę ciała i ducha. Odpręża, uspokaja, łagodzi wiele dolegliwości, jak migreny, bóle menstruacyjne, stres czy bezsenność.

Na czym polega aromaterapia?

Aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne i ich dobroczynny wpływ na nasz organizm. Są to preparaty roślinne zawierających lotne substancje zapachowe w wysokim stężeniu. Ich unikalny skład może mieścić nawet kilkaset różnych związków i często bywa nie do odtworzenia w warunkach laboratoryjnych. Olejki eteryczne znane są ze swoich bakteriobójczych, przeciwgrzybicznych, a niekiedy także przeciwwirusowych właściwości. Wszystkie posiadają ponadto własne specyficzne zastosowania, przydatne w terapii wielu dolegliwości. Aromaterapia może być aplikowana za pośrednictwem dróg oddechowych (wdychanie) a także przez skórę (wcieranie, masaże, kompresy, kąpiele). Większości olejków eterycznych nie wolno jednak używać w ich naturalnym stężeniu, gdyż mogłyby spowodować podrażnienia. Dlatego rozcieńcza się je wodą albo łączy z innymi organicznymi produktami – olejami bazowymi tłoczonymi na zimno, destylatami kwiatowymi lub glinkami. W Klinice Sharley stosujemy wyłącznie czyste organiczne preparaty z zaufanych źródeł.

Dla kogo aromaterapia?

Aromaterapia jest dobra praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku i problemu. Wybrane olejki eteryczne można stosować nawet u niemowląt. Aromaterapię polecamy szczególnie osobom żyjącym w dużym stresie i napięciu dla relaksu i ogólnej poprawy nastroju. Aromaterapia sprawdzi się również u pacjentów cierpiących na przewlekłe lub nawracające bóle, na przykład migreny, bóle menstruacyjne, bóle karku czy pleców.

Aromaterapia – wybierz zabieg dla siebie

Zachęcamy do spróbowania leczenia zapachami w Klinice Sharley. Rekomendujemy rozpoczęcie swojej przygody z aromaterapią od konsultacji aromaterapeutycznej.