Umów wizytę 

22 636 46 66

Flebologia

Piękne i zdrowe nogi w każdym wieku

Każdy z nas marzy o zgrabnych, gładkich nogach bez szpecących widocznych naczyń. Okazuje się jednak, że co druga kobieta i co trzeci mężczyzna ma problemy z prawidłowym funkcjonowaniem naczyń żylnych.

Pajączki naczyniowe, tzw. „pękajace naczynka” – problem kosmetyczny czy zdrowotny?
Przewlekłe zaburzenia żylne, przewlekła niewydolność żylna to zespół zjawisk określających nieprawidłowy powrót krwi z kończyn dolnych do serca. Jest wiele przyczyn tego zjawiska. Najczęściej jest to refluks czyli cofanie się krwi w żyłach kończyn dolnych. W Polsce na zaburzenia żylne choruje około 50 % kobiet i 30 % mężczyzn. Do czynników ryzyka należą: płeć, wiek, otyłość, siedzący lub stojący tryb życia, rodzinne występowanie. Ciąża jest newralgicznym okresem dla kobiety chorującej na zaburzenia żylne. Obserwuje się wtedy szybszy rozwój objawów żylnych. Jest to związane z intensywnymi zmianami hormonalnymi tego okresu które wpływają na jakość ściany żyły.

Nasi specjaliści

Dr n.med. Agnieszka Zwolińska  – absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, adiunkt w Katedrze Akademii Medycznej w Warszawie. Współautorka książki ”Nadciśnienie tętnicze”. Autorka i współautorka wielu grantów naukowych. 10-letnia praktyka mikrochirurgii, ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Praktyka m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Skandynawii, Niemczech. Liczne certyfikaty świadczące o najwyższym profesjonalizmie w dziedzinie medycyny estetycznej. Doświadczenie zdobywała m.in. u Guru medycyny estetycznej na świecie – Davida Aschera. Odbyła wiele szkoleń, m.in. z zakresu laser Fraxel, laserów do zamykania naczyń – Multiplex, Varie lite. Ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej w prasie anglojęzycznej, a w Polsce wielokrotnie gość w TVP, TVN, Polsat. Posiada m.in. certyfikaty z ukończonych kursów: zaawansowanej reanimacji, kurs echokardiografii i wielu innych. Za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymała prestiżową Nagrodę Rektorską Akademii Medycznej w Warszawie.

Od 6 lat związana z Instytutem Sharley, z którym m.in. z ogromnym sukcesem współpracowała przy spektakularnych metamorfozach. Mama dwójki dzieci. Hobby: malarstwo, muzyka, sporty zimowe, jazda konna.

Objawy zaburzeń żylnych możemy podzielić na 3 grupy:

  • zmiany naczyniowe. Zmiany naczyniowe obejmują teleangiektazje (pajączki naczyniowe), zmiany o większej średnicy – wenulektazje oraz żylaki.
  • zmiany skórne. Zmiany skórne to przebarwienia, owrzodzenia i obrzęki. Obrzęk jest bardzo charakterystyczny najbardziej nasilony jest wieczorem a ustępuje po śnie lub po uniesieniu kończyny.
  • chromanie żylne. Jest to bolesność podudzi, uczucie ciężkości oraz kurcze mięśniowe.

Pajączki naczyniowe czyli teleangiektazje są pierwszym objawem zmian naczyniowych w zaburzeniach żylnych . Mogą one być zmianami izolowanymi ale częściej stanowią objaw refluksu z żył położonych w głębszych warstwach (tj od żył siatkowatych aż do niewydolności głównych pni żył powierzchownych tj odpiszczelowej i odstrzałkowej żyły).
Z tego powodu przed zabiegiem likwidowania pajączków naczyniowych niezbędne jest badanie kliniczne oraz badanie ultrasonograficzne tzw dopplerowskie. Ma ono na celu sprawdzenie układu żył powierzchownych i głębokich kończyny i odnalezienie ewentualnych patologii mogących być przyczyną dolegliwości.

Naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy borykają się z problemami dotyczącymi naczyń żylnych na nogach w ostatnich latach w medycynie powstała nowa specjalność: flebologia, a lekarze, którzy zajmują się diagnostyką i leczeniem tych schorzeń nazywamy flebologami.

W Instytucie Zdrowia i Urody Sharley zajmujemy się flebologią i wykonujemy zabiegi likwidacji pajączków i żylaków metodami powszechnie stosowanymi na świecie z równie doskonałym efektem. Już nie musicie szukać specjalistów na zachodzie Europy czy w USA, zapraszamy do Sherley! Oferujemy Wam możliwość pełnej diagnostyki i kompleksowego leczenia niewydolności żylnej przez doświadczonych specjalistów stosujących najlepsze światowe metody likwidacji naczyń na nogach.