Umów wizytę 

22 636 46 66

Diagnostyka naczyń żylnych

Najlepsza diagnoza i pełne bezpieczeństwo

Jest to bezbolesne, nieinwazyjne badanie, które wykonuje lekarz w celu określenia wydolności zastawek w żyłach tzw. powierzchownych i głębokich. Żyły te przebiegają głębiej i w związku z tym są niewidoczne podczas samego oglądania pacjenta, mimo iż czasami stwierdza się w nich refluks, czyli wsteczny przepływ krwi (krew zamiast płynąć do serca cofa się w dół i rozszerza żyły – w ten sposób powstają żylaki). Badanie to pozwala bardzo precyzyjnie wykryć miejsce uszkodzenia zastawek żylnych, co jest podstawą w skutecznym doborze metody leczenia i kwalifikacji pacjenta. Lekarz proponuje pacjentowi najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę leczenia w zależności od stanu zaawansowania choroby żylakowej (laseroterapię, skleroterapię, leczenie chirurgiczne lub połączenie tych różnych metod).

Dość często po wykonaniu takiego badania okazuje się, że bardzo rozległe zmiany żylakowe nie oznaczają dla pacjenta najgorszego, czyli operacji.

Jeśli zaobserwowałaś zmiany naczyniowe na swoich nogach i nie wiesz jaką metodę leczenia wybrać, umów się na wizytę u naszych flebologów. Dzięki badaniu metodą Dopplera postawią diagnozę i wybiorą dla Ciebie najlepszy sposób leczenia.