Umów wizytę 

22 636 46 66

Light Sheer

depilacja laserowa

Pozbądź się na dobre zbędnego owłosienia

Gładka i jedwabista skóra bez konieczności częstej depilacji to marzenie każdej kobiety. Współczesne kanony piękna nie tolerują widocznego owłosienia. Niestety, ludzka natura nie idzie w parze z modą i aby wyglądać pięknie, musimy wkładać w to wiele wysiłku. Z pomocą przychodzi nam wysoko rozwinięta technologia, która pozwala na dobre pozbyć się zbędnego owłosienia.

Na czym to polega?

Podczas zabiegu laser emituje łagodną wiązkę promieni, pochłanianą przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Jednak nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Podczas gdy część z nich znajduje się w fazie wzrostu (właśnie one reagują na światło lasera), pozostałe są w fazie inwolucji i spoczynku. Po pewnym czasie one też rozpoczną aktywny etap wzrostu i wtedy dopiero można je usunąć laserem. Aby uzyskać trwały efekt, potrzeba zwykle trzech, czterech zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6-tygodniowych, a niekiedy nawet 10-12-tygodniowych. Bywa, że wymagana ilość powtórzeń jest większa. Zależy to jednak od indywidualnych cech organizmu. Nie zawsze też depilacja laserowa jest możliwa, gdyż włosy bardzo jasne, zawierające małą ilość barwnika nie zdołają skupić wiązki światła, w związku z czym nie zostaną przez nie zniszczone. Aby dowiedzieć się, czy możesz skorzystać z depilacji laserowej, jak się do niej przygotować i jakich zasad przestrzegać w trakcie trwania cyklu, zapraszamy do Instytutu Sharley na indywidualne konsultacje.

Profesjonalnie, skutecznie i bezpiecznie

Light Sheer Diode Laser System, którym dysponujemy w Instytucie Sharley, jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na światowym rynku. Przy czym posiadany przez nas model ma najlepsze parametry spośród laserów, jakimi dysponują warszawskie salony kosmetyczne. Jakość lasera i umiejętność jego obsługi są szalenie istotne dla bezpieczeństwa, komfortu i skuteczności zabiegu. Nie da się przeprowadzić depilacji laserowej całkowicie bezboleśnie, ale można ból znacznie osłabić i skrócić, zaś pożądany efekt uzyskać w stosunkowo niewielkiej liczbie zabiegów. Dla skuteczności zabiegu niezwykle istotna jest moc lasera. Nasz posiada moc 2900W, czyli blisko dwa razy większą niż większość laserów wykorzystywanych w innych salonach. Ma przy tym dwa razy większą głowicę, czyli tzw. plamkę celującą (12x12mm), dzięki czemu jesteśmy w stanie szybciej wydepilować większą powierzchnię ciała skracając czas odczuwania przez Ciebie dyskomfortu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby zabieg mógł się odbyć, owłosienie, które chcesz usunąć, powinno być widoczne. Jeżeli korzystałaś wcześniej z innych rodzajów depilacji (wosk, kremy, pianki, depilator), pozwól włosom odrosnąć stosując przez jakiś czas golenie. Na zabieg zapuść włosy przynajmniej o 2mm długości. W okresie bezpośrednio przed, pomiędzy i po ostatnim zabiegu należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, unikać nasłonecznienia, nie stosować preparatów fotouczulających oraz substancji drażniących skórę.

Uwaga! Aby uniknąć objawów ubocznych i powikłań, należy ściśle przestrzegać wszelkich przeciwwskazań do wykonywania zabiegów laserowych. Są nimi: trądzik młodzieńczy i różowaty, bielactwo, znamiona, stany zapalne i uszkodzenia skóry oraz kontakt z fotouczulaczami (antybiotyki, pochodne witaminy A).