Umów wizytę 

22 636 46 66

Lumenis LightSheer Quattro

Teraz możesz szybko i bez bólu pozbyć się niechcianego owłosienia! W Klinice Sharley mamy najnowszy laser renomowanej firmy Lumenis: LightSheer. Laser ten jako pierwszy dostarcza skutecznej metody usuwania owłosienia, zamykania naczyń i usuwania przebarwień dla osób o dowolnym fototypie skóry.

LightSheer Quattro TM wyposażony jest diody laserowe emitujące dwie długości fali i opcjonalnie sześć głowic zabiegowych, które umożliwią bardzo wysoką, aż do 96 %, skuteczność zabiegów nawet dla osób o ciemnym i bardzo ciemnym zabarwieniu skóry.

Lumenis LightSheer Quattro

Laser Lumenis LightSheer Quattro, najnowszy przedstawiciel legendarnej linii laserów do trwałej depilacji jest nowatorski dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym oraz zwiększonym  możliwościom terapeutycznym.

System LightSheer Quattro opcjonalnie zaopatrzono w dwa rodzaje laserów nowej konstrukcji emitujących światło o długość fali 805 nm i 1060 nm, o bardzo wysokiej mocy efektywnej 2310 W o dostępnych czasach impulsu z automatyczną regulacją od 5 do 400 msek.

Do dyspozycji operatora jest opcjonalnie aż sześć głowic. Trzy to głowice typu kontaktowego, o chłodzonych okienkach terapeutycznych z syntetycznego szafiru o wymiarach 9×9 mm oraz 12 x 12 mm, które dostarczają impulsu o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm2. Służą one do bardzo skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała. Dzięki nim jest możliwe bezpieczne i skuteczne wykonywanie zabiegów w tak trudnych obszarach jak wnętrze ucha, nozdrza, jądra, czy blizny pooperacyjne.

Chłodzona końcówka szafirowa będąca własnością patentową firmy zapobiega oparzeniom nawet przy tak bardzo wysokich mocach dzięki czemu występowanie komplikacji jest bardzo obniżone (poniżej 0.1%).

Pozostałe trzy to głowice nowego typu, w których połączenie dużej powierzchni zabiegowej o wymiarach 22×35 mm z podciśnieniem, co zezwala na bardzo szybką, skuteczną i bezbolesną trwałą depilację dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors. Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje, że zwiększa się głębokość wnikania światła laserowego, a zasysanie skóry poddanej zabiegowi do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii i dzięki temu uzyskujemy skuteczną depilację przy niższych energiach: 4,5 – 12 J/cm2. Liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest 8-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje dramatyczne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 20 minut, a nie jak poprzednio 2-3 godzin. Zabieg nie jest bolesny, głowica nie wymaga stosowania chłodzenia. Dzięki szybkości depilacji zabieg nie jest dla pacjenta uciążliwy.

Duża łatwość pracy i bezpieczeństwo używania systemu istnieje także dzięki możliwości zastosowania ustawień fabrycznych dla mniej wprawnych użytkowników.

Lumenis LightSheer Quattro

Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych technologii udostępniono nowe możliwości zabiegowe. Udaje się zwalczyć skutecznie hirsutyzm lekoodporny polegający na występowaniu nieprawidłowego owłosienie typu męskiego u kobiet, który jest odporny na leczenie farmakologiczne i który często wywołuje u osób nim dotkniętych stany depresyjne. Po raz pierwszy zbudowano laser leczący folliculitis u osób o ciemnej skórze. Można także usuwać szpecące zmiany skóry, stany zapalne i łagodne zmiany pigmentowe, oraz uciążliwe zmiany naczyniowe na  kończynach dolnych. Zastosowanie światła laserowego o dłuższej długości fali, sięgającego dalej w podczerwień pozwala na zastosowanie lasera do redukcji zmarszczek. Laser ten pozwala na nieinwazyjne synergiczne leczenie trądziku młodzieńczego poprzez wykorzystanie fali podczerwonej w połączeniu z zabiegiem nowatorskiej terapii fotodynamicznej z użyciem nanocząsteczek. Jest to nowość dotąd nie stosowana zarówno u nas jak i na świecie.

Jest to najmocniejszy z istniejących systemów, co pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi systemami skuteczność.