Umów wizytę 

22 636 46 66

Fotoodmładzanie laserowe

Najnowsze technologie w służbie młodości

Lata lecą, a ty wciąż czujesz się młodo? I niech tak pozostanie. Wiek to przecież w dużej mierze stan umysłu. Nie zawsze nadąża za nim nasze ciało, ale zawsze można mu pomóc sięgając po najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej, do których należy między innymi fotoodmładzanie.

Co to jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie (ang. photorejuvenation) jest to nieinwazyjna metoda poprawy struktury skóry z wykorzystaniem silnego światła laserowego o odpowiedniej długości fali. Zabieg służy poprawie gęstości i sprężystości skóry, a także wygładzeniu drobnych zmarszczek oraz likwidacji posłonecznych uszkodzeń skóry, np. przebarwień i rozszerzonych naczyń. Szczególnie korzystne rezultaty osiąga się na skórze wokół oczu.

Jak działa fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie pobudza komórki skóry właściwej do wzmożonej produkcji kolagenu. Dzięki jednoczesnemu skracaniu się i przebudowywaniu włókien kolagenowych poprawia się odżywienie i dotlenienie skóry. Po 3-5 zabiegach dochodzi do wzmożonej syntezy kolagenu. Powoduje to wyraźne wygładzenie zmarszczek, wyrównanie przebarwień i redukcję poszerzonych naczyń. W Klinice Sharley rekomendujemy kuracje skojarzone, w których fotoodmładzanie laserowe uzupełniamy wypełnianiem głębszych bruzd kwasem hialuronowym oraz regenerującą skórę mezoterapią. Można dzięki temu spotęgować i dłużej utrzymać efekt.

Dla kogo fotoodmładzanie?

Ten bezinwazyjny laserowy zabieg jest równie chętnie stosowany przez kobiety jak i przez mężczyzn. Terapię można przeprowadzić w każdym wieku, u osób młodych profilaktycznie, a u dojrzałych w celu odmłodzenia skóry. Fotoodmładzanie polecamy szczególnie dla skór wykazujących oznaki starzenia się np.: rozszerzone pory, zmiany naczyniowe, przebarwienia. Jest ono również skuteczne w przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty. Ważne, aby pamiętać, że fotoodmładzanie, jak większość zabiegów laserowych, uwrażliwia skórę na promieniowanie UV. Dlatego tego typu kuracje należy planować na czas małego nasłonecznienia czyli jesień i zimę. Przez około miesiąc po każdym zabiegu nie wolno również korzystać z solarium oraz należy chronić przed słońcem poddane zabiegowi partie ciała.