Umów wizytę 

22 636 46 66

Cellular Matrix® Regeneris

Innowacyjna kombinacja osocza z kwasem hialuronowym

Znana ze swojego “wampirzego liftingu” marka Regeneris wprowadziła na rynek kolejny innowacyjny zabieg. Cellular Matrix® jest pierwszym zarejestrowanym w Polsce produktem medycznym, który łączy działanie osocza bogatopłytkowego z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Pozwala dzięki temu jednocześnie doskonale zastymulować oraz optymalnie nawilżyć skórę. Będący formą mezoterapii Cellular Matrix® Regeneris należy obecnie do najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Dla kogo zabieg Cellular Matrix® Regeneris

Zabieg Cellular Matrix® Regeneris może być stosowany w każdym wieku. Młodym ludziom polecamy go między innymi na blizny potrądzikowe, a także do cery przesuszonej lekami i zabiegami przeciwtrądzikowymi. Zabieg przyspiesza gojenie się skóry, dlatego jest szczególnie przydatny w rekonwalescencji po bardziej inwazyjnych kuracjach medycyny estetycznej, na przykład laserach czy głębokim złuszczaniu. Cellular Matrix® to także doskonały sposób na wszelkie przejawy starzenia się skóry: zmarszczki, bruzdy, wiotczenie skóry, jej utracony blask czy niejednolity koloryt. Świetnie wspomaga leczenie przebarwień, na przykład pociążowych, pozapalnych lub posłonecznych.

Jak działa zabieg Cellular Matrix® Regeneris

Zabieg Cellular Matrix® Regeneris to efekt wieloletniej pracy lekarzy, biotechnologów i inżynierów tkankowych ze szwajcarskiego Laboratorium RegenLab. Są oni autorami opatentowanego preparatu do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym Regeneris. Na bazie tego właśnie zabiegu powstała nowa propozycja Cellular Matrix®, wzbogacona o 2%-owy nieusieciowany kwas hialuronowy. Dzięki unikalnemu połączeniu tych dwóch substancji nie tylko uzyskujemy efekt rewitalizacji i odświeżenia skóry, ale również jej optymalne nawilżenie. Osocze bowiem, które doskonale pobudza regenerację tkanek, nie ma tak silnego działania nawilżającego jak kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy działa tu ponadto jak matryca do odbudowy komórek skóry. Staje się swoistym „rusztowaniem” skóry, na którym sprawniej operuje drugi składnik zabiegu czyli osocze bogatopłytkowe. Osocze stymuluje fibroblasty do podziałów oraz syntezy kolagenu. Dostarcza także skórze bezcenne dla niej składniki: witaminy (A, D, E, K), sole mineralne, hormony czy kwasy tłuszczowe. Oba czynniki harmonijnie ze sobą współdziałają. Stworzona przez kwas hialuronowy trójwymiarowa, przyjazna komórkom struktura jest szybko kolonizowana przez fibroblasty, trombocyty i czynniki wzrostu. Nadbudowują one macierz skóry, systematycznie odtwarzając tkanki we wszystkich jej warstwach.

Przygotowanie preparatu używanego do zabiegu jest procedurą szybką i bezpieczną. Na początku umieszcza się w probówce specjalny, objęty patentem żel separacyjny Regeneris oraz 2ml nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Następnie lekarz pobiera do niej niewielką ilość krwi pacjenta. Po odwirowaniu probówki uzyskujemy koktajl gotowy do iniekcji. Oryginalne zestawy Regeneris, których używamy w Klinice Sharley, gwarantują najwyższą jakość i czystość pozyskanego osocza. Jest ono bogate w żywe płytki krwi o określonym, ściśle kontrolowanym stężeniu.

Efekty zabiegu Cellular Matrix®

Zabieg Cellular Matrix® wygładza zmarszczki, poprawia elastyczność, jędrność i gęstość skóry. Przyspiesza gojenie mikro urazów po bardziej inwazyjnych zabiegach, a także stanów zapalnych i blizn, na przykład po trądziku. Już 2-3 dni po pierwszym zabiegu widać wyraźną poprawę napięcia oraz kolorytu skóry. Nawet jeden zabieg odbudowuje objętość i wypełnia ubytki we wszystkich warstwach skóry oraz tkanki podskórnej. Zwiększa przy tym produkcję kolagenu i prokolagenu typu 1 (charakterystycznego dla bardzo młodej skóry). Zabieg pozytywnie wpływa nie tylko na samą skórę, ale również na obecne w niej naczynia krwionośne. Aktywuje ich odbudowę i powstawanie nowych.

Efekty są długofalowe i potęgują się w czasie. Jest to związane z procesem syntezy kolagenu, który nasila się w kolejnych miesiącach po zabiegu. Wyraźną poprawę kondycji skóry na każdym poziomie widać zwykle po 2 zabiegach wykonanych w odstępie 3-4 tygodni. Optymalny efekt dają 3 zabiegi. Dla podtrzymania go, idealnie byłoby powtarzać ostatni zabieg co pół roku.

Czas trwania zabiegu: 60 minut