Umów wizytę 

22 636 46 66

Mezoterapia ust

Jędrne i perfekcyjnie nawilżone usta

Chcesz, aby twoje usta wyglądały naturalnie pięknie bez inwazyjnych zabiegów? Masz częsty problem z ich pękaniem, pierzchnięciem i łuszczeniem się? Polecamy mezoterapię ust – zabieg, który na kilka tygodni pozbawi cię tych problemów.

Dla kogo mezoterapia ust?

Mezoterapia ust to zabieg, który można polecić każdemu, w młodym lub dojrzałym wieku. Ma on przede wszystkim silne działanie nawilżające, a co za tym idzie ujędrniające skórę. Dlatego jest też doskonały na drobne poprzeczne zmarszczki wokół ust oraz ogólną poprawę ich estetyki. Zabieg można zaliczyć to tzw. bankietowych, gdyż szybko poprawia wygląd i komfort ust.

Jak działa mezoterapia ust?

Mezoterapia ust ma przede wszystkim za zadanie ich głębokie nawilżenie, dlatego zwykle stosuje się tu czysty nieusieciowany kwas hialuronowy. W odróżnieniu od stosowanego w wolumetrii kwasu usieciowanego, kwas do mezoterapii ma znacznie większą zdolność wiązania cząsteczek wody. Daje więc natychmiastowy efekt nawilżenia, co jest przydatne na przykład w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu mamy ekstremalnie przesuszone usta. Odpowiednia dawka kwasu pomaga przywrócić je do odpowiedniego stanu i zmobilizować skórę do regeneracji. Odpowiednie głębokie nawilżenie ust jest więc kluczem do ich zdrowego i świeżego wyglądu.

Do mezoterapii ust można stosować także bardziej złożone koktajle, gdzie kwas hialuronowy wzbogacony jest innymi składnikami. Na przykład preparat Princess Rich to również hialuronowa kuracja, ale z dodatkiem gliceryny o wysokim stężeniu. Koktajl ten doskonale sprawdza się w nawilżaniu, ale też jako wypełniacz do małych zmarszczek wokół ust, jak zmarszczki śmiechu czy zmarszczki palacza. Podobnie działa Juvéderm® Hydrate – preparat operujący na granicy naskórka i skóry właściwej. Z jednej strony nawilża głębokie warstwy skóry, z drugiej odświeża jej zewnętrzną powłokę, wygładzając i poprawiając koloryt. Oba wymienione preparaty można stosować również w zabiegach mezoterapii okolic oczu, a także mezoterapii całej skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Efekty mezoterapii ust

Mezoterapia ust pozwala na ich perfekcyjne nawilżenie i ujędrnienie. Delikatnie uwydatnia ich kształt, wyrównuje kontur, wygładza drobne zmarszczki, a także w naturalny sposób odświeża czerwień wargową. Efekt utrzymuje się od 2 do 4 tygodni. Zabieg można bezpiecznie powtarzać, gdyż podawany do skóry nieusieciowany kwas hialuronowy z czasem ulega całkowitej biodegradacji.

Czas trwania: kilkanaście minut