Umów wizytę 

22 636 46 66

Trychologia

Nauka w służbie zdrowia skóry głowy

Zdrowa skóra głowy i piękne włosy

Trychologia jest nową, wchodzącą na rynek dziedziną na pograniczu medycyny, fryzjerstwa i kosmetyki. Trychologia Zajmuje się problemami skóry głowy i włosów. Przy pomocy mikrokamery oceniamy stan skóry głowy, włosów i cebulek. Badania te pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn problemów, jeżeli występują (wypadanie włosów, łysienie plackowate, łupież, „tłuste włosy”, ciemieniucha). Dzięki nim możemy antycypować pojawienie się problemów. Są też bardzo pomocne w profilaktyce: dobranie odpowiedniej pielęgnacji, ochrona skóry głowy przy zabiegach chemicznych.
Należy pamiętać że włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby włos był w dobrej formie należy wyeliminować przyczynę jego złej kondycji i odpowiednio pielęgnować skórę głowy i mieszki włosowe. Reszta to już „makijaż”.

Zabiegi trychologiczne nie czynią cudów, ale właściwa pielęgnacja w dużym stopniu zapewnia włosom dobrą kondycję a w połączeniu z odpowiednią terapią medyczną pomaga pozbyć się uciążliwych problemów. Zabiegi te mogą być przeprowadzane w gabinetach trychologicznych jak i w domu.

Trychologia jest także kuracją wspomagającą leczenie (we współpracy z lekarzem) schorzeń takich jak: łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, ciemieniucha, nadmierne wypadanie włosów.

Zabiegi Trychologiczne

Należy pamiętać że leczenie problemów związanych z wypadaniem włosów jest długotrwałym procesem, wymaga systematyczności i cierpliwości.

Konsultacje trychologiczne

Trychologia jest nową, wchodzącą na rynek, dziedziną na pograniczu medycyny, fryzjerstwa i kosmetyki. Trychologia od greckiego tricos (włosy) zajmuje się problemami skóry głowy i włosów.

Badanie mikrokamerą

Przy pomocy mikrokamery oceniamy stan skóry głowy, włosów i cebulek. Badania te pozwalają na zdiagnozowanie przyczyn problemów, jeżeli występują (wypadanie włosów, łysienie plackowate, łupież, „tłuste włosy”, ciemieniucha). Dzięki nim możemy antycypować pojawienie się problemów. Są też bardzo pomocne w profilaktyce: dobranie odpowiedniej pielęgnacji, ochrona skóry głowy przy zabiegach chemicznych. Mikrokamera pozwala ocenić jakość włosów.

Trichogram

Badanie polega na ocenie 100-150 włosów wyrwanych z różnych miejsc. Określamy procent włosów we wszystkich fazach życia co pozwala na określenie przyczyn wypadania włosów.

Kiedy udać się do trychologa?

  • Sucha, łuszcząca się skóra głowy. Na czarnych ubraniach białe plamy. Do tego swędzi… Wypróbowałaś/łeś już wszystkie szampony przeciwłupieżowe i nic. Może to nie łupież
  • Włosy tak się przetłuszczają że musisz myć je codziennie a przecież częste mycie nie jest wskazane… co nie jest prawdą pod warunkiem że stosujesz właściwą pielęgnację.
  • Wypadają Ci włosy, zrobiłaś badania i wszystko jest w normie…
  • Powracający łupież
  • Łuszczyca
  • Łysienie plackowate
  • Czy po prostu dobrać właściwą pielęgnację

Ewa Cognac

Specjalistka branży farmaceutycznej i kosmetycznej oraz wieloletnia dyrektorka w międzynarodowych firmach związanych z urodą i zdrowiem. Konsultantka i szkoleniowiec w zakresie trychologii oraz technik aplikacji produktów.

Od 17 lat jestem związana z przemysłem farmaceutycznym i kosmetycznym w Polsce. Wprowadzając na polski rynek markę Avene miałam bliski kontakt ze środowiskiem dermatologicznym. Wtedy spostrzegłam, że właściwie nie ma specjalistów pomagających osobom z problemami z włosami.

Postanowiłam pogłębić swoją wiedzę na ten temat i 5 lat temu rozpoczęłam naukę u najlepszych specjalistów trychologów. Brałam udział w wielu szkoleniach w kraju i we Włoszech, i ciągle się uczę. Wiem, że w dziedzinie urody świat stale idzie naprzód i odkrywa nowe doskonalsze kosmetyki i techniki coraz skuteczniej rozwiązujące problemy pacjentów. Stale współpracuję z lekarzami dermatologami specjalizującymi się w leczeniu problemów związanych z włosami i skórą owłosioną.