Umów wizytę 

22 636 46 66

Lipoliza

Nieinwazyjne usuwanie miejscowej tkanki tłuszczowej

Przeznaczenie

Walka z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową bywa trudna i demotywująca. Pomimo intensywnych ćwiczeń fizycznych i stosowanych diet wiele osób nie daje sobie z nią rady. Jedynym ratunkiem są wtedy metody takie jak lipoliza, która jest zabiegiem bezinwazyjnym, nie wymagającym hospitalizacji czy zaniechania codziennych obowiązków. Lipoliza jest obecnie najnowocześniejszą metodą trwałej, skutecznej i bezpiecznej redukcji tkanki tłuszczowej, a także atrakcyjną alternatywą dla liposukcji.

Działanie

Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca preparatu powodującego rozpad tkanki tłuszczowej. Jest on aplikowany za pomocą specjalnych, cienkich igieł w określonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Substancja bez problemu wnika do wnętrza komórek tłuszczowych powodując ich rozrywanie. Tłuszcze transportowane są do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Najczęściej lipoliza wykonywana jest w okolicach, gdzie nadmiernie nagromadzona tkanka tłuszczowa jest szczególnie trudna do usunięcia: na podbródku i brodzie, policzkach, brzuchu, udach i pośladkach. Dzięki zastosowaniu znieczulenia i bardzo cienkich igieł zabieg jest dobrze tolerowany. Występujące po nim niekiedy obrzęki i zaczerwienienia są jak najbardziej typowymi i normalnymi objawami rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można zaraz wrócić do pełnej aktywności. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach kilkutygodniowych, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej.

Efekty

Efekt zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej można zaobserwować po około 3 tygodniach od wykonania zabiegu. Skóra jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek tłuszczowych powoduje miejscową likwidację cellulitu. Zabieg lipolizy najlepiej jest wykonywać etapowo z dwóch powodów. Po pierwsze, nie można podać jednorazowo zbyt dużej dawki leku. Po drugie, po każdym kolejnym zabiegu widać, o ile zredukował on tkankę tłuszczową, co pozwala na ustalenie następnej dawki. Ponad 80% pacjentów uzyskuje satysfakcjonujący rezultat już po 2-3 zabiegach.