Umów wizytę 

22 636 46 66

Wolumetria

Modelowanie owalu twarzy

Twarz to strefa, na której najszybciej widać oznaki działania czasu i zmęczenia. Ma to wpływ nie tylko na cerę, ale i na rysy twarzy. Skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka, co z kolei prowadzi do pojawienia się zmarszczek i bruzd. Tkanka tłuszczowa, która zapewnia pełny kształt twarzy, z wiekiem stopniowo zanika sprawiając, że buzia robi się wąska i wychudzona. A przecież chcemy, aby to właśnie twarz jak najdłużej wyglądała młodo.

Współczesna medycyna estetyczna może zatrzymać, a nawet cofnąć wskazówki zegara biologicznego przywracając twojej twarzy młody i świeży wygląd bez użycia skalpela. W Instytucie Sharley dysponujemy metodami i preparatami, które pozwolą na nowo uwypuklić miejsca zapadnięte na skutek działania czasu i grawitacji. Wygładzimy bruzdy i zmarszczki, wypełnimy policzki oraz przywrócimy utraconą objętość skóry.

Zabiegi modelujące owal twarzy

Skronie – wypełnianie zapadniętych skroni

Skronie z wiekiem mają tendencję do zapadania się powodując, że nasza twarz traci swój krągły młodzieńczy wygląd. Dzięki zabiegom z dziedziny wolumetrii możemy opóźnić, a nawet cofnąć te procesy. W Instytucie Sharley wypełnimy Twoje zapadnięte skronie oraz inne części twarzy skutecznymi, naturalnymi wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego. Przyjdź do nas na konsultacje, a doradzimy Ci, jak przywróć młodość twojej twarzy.

Policzki- modelowanie i eksponowanie kości policzkowych

Pięknie wyeksponowane kości policzkowe (w medycynie nazywane łukami jarzmowymi) dodają twarzy szlachetności, sprawiają, że wygląda ona smuklej i młodziej. Niestety, z wiekiem nasze policzki, podobnie jak inne obszary twarzy, mają skłonność do deformacji i opadania. Dzieje się to w wyniku zanikania podskórnej tkanki tłuszczowej będącej ich naturalnym wypełniaczem. W Instytucie Sharley skutecznie przeciwdziałamy tym procesom zastępując zanikającą tkankę tłuszczową wypełniaczami na bazie naturalnego kwasu hialuronowego. Twoje policzki znów mogą być jędrne i kształtne, a skóra sprężysta.

Redukcja “chomików”

Problemy z zachowaniem regularnego owalu twarzy zaczynają się zwykle po 40-tce, kiedy skóra stopniowo traci jędrność, a także swój naturalny wypełniacz, czyli tkankę tłuszczową. Może wtedy dochodzić do zaburzeń i deformacji linii żuchwy i tworzenia się na niej nierówności – tzw. „chomików”. Jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu, zapraszamy do Instytutu Sharley.

Redukcja „chomików” przebiega kilku etapowo. Najpierw za pomocą lipolizy rozbijamy tłuszcz nagromadzony w wiszących fałdach skórnych na twarzy, aby organizm za pośrednictwem wątroby mógł rozłożyć go i wydalić. Następnie zabiegami mezoterapii ujędrniamy skórę w tej okolicy oraz zagęszczamy ją światłem lasera Fraxel. Na koniec stosujemy zabieg z użyciem nici, które podciągają skórę, modelując twarz i zapewniając finalny efekt.

Preparaty używane w zabiegach modelowania owalu twarzy

Juvaderm Voluma, Princess Volume, Modelis, Radiesse, Fortelis, Juvaderm Ultra 4, Nici SilhuettheSoft (NOWOŚĆ!), Stylage

Kwas hialuronowyPowiększanie ust

Naturalnie kształtne i pełniejsze usta

Usta i oczy to wizytówki kobieciej urody. Nadają twarzy charakter i wyrażają naszą osobowość. Kiedy śmiejesz się, rozmawiasz, pijesz kawę, twoje usta stale są w centrum uwagi. Niech pozostaną jędrne i młode jak najdłużej.

W Sharley wiemy, jak wywołać promienny uśmiech na twojej twarzy. Sprawimy, że twoje usta będą pełniejsze i bardziej kształtne, nie tracąc nic ze swojej naturalności.

Powiększanie ust

Do powiększania ust używamy najnowszych doskonale przyswajalnych wypełniaczy przeznaczonych specjalnie do korekcji ust i ich okolic. Zabiegi pomagają przywrócić objętość, uwypuklić kontur i nadać kształt obrysowi ust. Preparaty do powiększania ust oparte są na bazie kwasu hialuronowego występującego naturalnie w ludzkim ciele (głównie w naskórku i chrząstce), dlatego są całkowicie bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm. Kwas hialuronowy odpowiada między innymi za prawidłowy poziom nawilżenia skóry, jej odpowiednią objętość oraz ochronę przed atakami wolnych rodników. Pobudza także produkcję kolagenu zwiększającego elastyczność skóry. Z wiekiem jednak naturalny kwas hialuronowy zanika, a skóra staje się mniej sprężysta i bardziej podatna na procesy starzenia, co odbija się przede wszystkim na rysach twarzy. Braki tej drogocennej substancji w okolicach ust skutecznie uzupełniają preparaty np takie jak Juvéderm® Ultra Smile. Dzięki konsystencji jednolitego i bardzo plastycznego żelu podczas iniekcji łatwo przepływa do wypełnianych miejsc umożliwiając lekarzowi swobodne i precyzyjne korygowanie kształtu ust.

Preparaty używane w zabiegach na usta i okolice ust

Juvaderm Volbella, Juvaderm Ultra Smile, Juvaderm Ultra 3, Stylage, Restylane Lip Refresh, Esthelis Basic Glycerol, Fortelis, Princess Filler