Przeciwwskazania

  1. Infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego.
  2. Ciąża oraz okres karmienia piersią.
  3. Cukrzyca – nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego, ale obostrza warunki jakie muszą być spełnione przed zabiegiem. Ze względu na większą skłonność do infekcji i utrudnione gojenie ran u chorych na cukrzycę wykonujemy zabieg tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza zabezpieczy swój organizm przed infekcją odpowiednimi lekami.
  4. Choroby nowotworowe nie wykluczają możliwości wykonania makijażu permanentnego. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Zabiegu nie można wykonać przy niskim poziomie leukocytów. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje, gorsze gojenie ran i możliwość słabszego przyjęcia się barwnika w skórze.
  5. Leki rozrzedzające krew – podczas zabiegu łatwiej może więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.
  6. Leki sterydowe – zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś leki sterydowe zewnętrzne, np. maści lub żele, to przed zabiegiem makijażu permanentnego należy odczekać od 6 do 12 tygodni. Jeśli stosowałaś leki sterydowe wewnętrznie to musisz odczekać od 6 do 12 miesięcy zanim wykonasz zabieg makijażu permanentnego.
  7. Odżywki na porost rzęs i brwi. Przed zabiegiem makijażu permanentnego należy odstawić preparat i odczekać od 1 do 3 miesięcy.
  8. Sztuczne rzęsy – przed zabiegiem makijażu permanentnego oczu należy je usunąć.
  9. Iniekcje twarzy kwasem hialuronowym. Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym.
  10. Botox – zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 4 tygodnie po ostrzyknięciu twarzy Botoxem. Botox musi w pełni zadziałać, a mięśnie twarzy powinny ułożyć się naturalnie pod wpływem grawitacji. Jeśli wykonasz zabieg zanim Botox zadziała makijaż permanentny może się nie udać – po prostu będzie krzywy, niesymetryczny, po tym jak mięsnie twarzy ułożą się inaczej niż przed zabiegiem.
  11. Łuszczyca, rybia łuska. Pigment w miejscu zmian chorobowych może się nie przyjąć. Choroba nie jest więc przeciwwskazaniem, ale stwarza prawdopodobieństwo niepowodzenia podczas zabiegu.
  12. Plastyka powiek lub lifting twarzy. Jeśli wykonywałaś operację plastyczną: lifting twarzy lub plastykę powiek to zabieg makijażu permanentnego możesz wykonać dopiero po upływie od 6 do 12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
  13. Świeże blizny po operacjach. Pigmentacja medyczna blizny może się odbyć dopiero po całkowitym wygojeniu blizny, czyli po upływie minimum 1 roku.
  14. Opalenizna ciała. Zabieg makijażu permanentnego wykonujemy tylko na naturalnej skórze, ponieważ odpowiedni dobór barwników przy mocnej opaleniźnie nie jest możliwy.
  15. Zaplanowane wakacje w pełnym słońcu. Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez co najmniej 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa swojej urody przesuń ten zabieg w czasie.
  16. Stany po operacji oczu, poniżej 3 miesięcy od zabiegu.
  17. Tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz odwarstwiania siatkówki.
  18. Aktywne choroby oczu.
  19. Zaburzenia psychiczne.
  20. Nadmierne i nierealistyczne oczekiwania wobec efektów zabiegu.
Zarezerwuj zabieg na naszym
profilu booksy.com
Rezerwuję wizytę
Umów się na wizytę
telefonicznie
22 636 46 66
Zostaw swoje dane,
oddzwonimy
Zamawiam rozmowę ze specjalistą

Jakość potwierdzona opiniami

logo
4,4/5 194 głosów