Umów wizytę 

22 636 46 66

Mezoterapia igłowa

Dobra na wszystko

Poprawia nawilżenie, uzupełnia niedobory witamin i minerałów. Wspomaga mikrokrążenie, redukuje zmarszczki, zwiększa napięcie i elastyczność skóry. Można ją wykonywać miejscowo, aby na przykład wygładzić zmarszczki wokół ust czy usunąć sińce pod oczami, albo kompleksowo – na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie. Mezoterapia igłowa sprawdza się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Często pomaga tam, gdzie wszystkie inne metody zawiodły.

Dlaczego mezoterapia igłowa?

Mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych form terapii skóry, ponieważ pozwala pokonać szczelną warstwę naskórka. Jest on bowiem doskonałym zabezpieczeniem dla skóry, ale także dla… kosmetyków, które stosujemy na co dzień. Dowiedziono, że poprzez naskórek przenika zaledwie około 0,3% substancji zewnętrznych. Dlatego nawet najlepszy krem czy serum nie może równać się z zabiegami takimi jak mezoterapia igłowa. Podawane za pomocą iniekcji wprost do skóry właściwej zbawienne koktajle, mogą tam rozwinąć całe swoje spektrum działania.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg polega na ostrzykiwaniu cieniutką igłą konkretnych partii skóry. W ten sposób wprowadza się do skóry właściwej lub tkanki podskórnej odpowiednio dobrane preparaty. W zależności od potrzeb, są to preparaty, które mają za zadanie przeciwdziałać procesom starzenia albo regenerować skórę. Te koktajle o bogatym składzie, zawierające kwas hialuronowy, witaminy, substancje odżywcze oraz czynniki wzrostu, dostarczają skórze odpowiedniego “paliwa” do sprawnego działania. Dodatkowo spowodowane nakłuciami mikro urazy na skórze natychmiast mobilizują organizm do błyskawicznego uruchomienia samoistnych procesów naprawczych.

Preparaty do mezoterapii igłowej

Sekret mezoterapii igłowej tkwi w specjalnie skomponowanych koktajlach witaminowych. Są to czyste, wysoko skoncentrowane substancje, podawane bezpośrednio do skóry. Ich podstawowym składnikiem jest często kwas hialuronowy. W zależności od potrzeb, mają działanie prewencyjne lub lecznicze. Intensywnie odżywiają, nawilżają i regenerują skórę. Oferujemy szeroką gamę koktajli, dostosowanych do specyficznych potrzeb skóry, w tym wyjątkowo skuteczną mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.

Na co mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest nieoceniona jeśli chodzi o poprawę ogólnej kondycji skóry, ale również w rozwiązywaniu jej konkretnych problemów. Wygładza drobne zmarszczki, rozjaśnia koloryt, redukuje blizny i przebarwienia. Można z powodzeniem stosować ją do wyszczuplania ciała (koktajle z kofeiną) oraz redukcji cellulitu (wyciąg z karczocha czy biotyna). Efektownie odmładza dłonie. Stosowana na skórę głowy, skutecznie stymuluje porost włosów i przeciwdziała ich wypadaniu.