Umów wizytę 

22 636 46 66

Mezoterapia dłoni

Niech twoje dłonie nie zdradzają twojego wieku

Mezoterapia dłoni to jeden z najchętniej stosowanych zbiegów na odmłodzenie dłoni, które chyba najwyraźniej zdradzają nasz wiek. Jest to naturalne, gdyż ich skóra jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych oraz degradację niż skóra innych partii ciała. Dzięki mezoterapii możemy temu przeciwdziałać.

Dla kogo mezoterapia dłoni?

Mezoterapia dłoni może być stosowana na wszelkie oznaki ich starzenia się: cienkość i wiotkość skóry, spadek nawilżenia, przebarwienia. Polecamy ją również jako doraźną i szybką pomoc w szczególnych przypadkach, na przykład gdy skóra dłoni jest mocno przesuszona, zniszczona fizyczną pracą czy spierzchnięta pod wpływem zimna. Standardowo rekomendujemy również mezoterapię dłoni w celach profilaktycznych.

Jak działa mezoterapia dłoni?

Jak każdy inny rodzaj mezoterapii, mezoterapia dłoni polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w skórę małych dawek koktajlu rewitalizującego. W przypadku dłoni często stosuje się mieszanki zawierające kwas hialuronowy, retinol i witaminę C. Działają one znacznie skuteczniej niż najlepsze kremy czy balsamy do rąk. Pokonują bowiem szczelną barierę naskórka i działają wewnątrz skóry, gdzie wspomagają jej optymalne nawilżenie, odbudowę kolagenu i odnowę komórkową. Robione co 1-1,5 cm mikro nakłucia mobilizują jednocześnie skórę dłoni do samoczynnej regeneracji. Zabieg nie jest zbyt bolesny, więc zwykle nie stosuje się znieczulenia. Pacjentów z niskim progiem bólu znieczulamy miejscowo kremem Emla.

Rodzaj preparatu do ostrzykiwania dobiera lekarz medycyny estetycznej w zależności od stanu dłoni pacjenta i problemu, na który chciałby położyć nacisk w terapii. Można skoncentrować się na silnym nawilżeniu, wygładzeniu zmarszczek czy zredukowaniu przebarwień. Można także stosować różne preparaty w trakcie kilkuzabiegowej kuracji, aby zapewnić optymalny efekt we wszystkich tych obszarach.

Mezoterapia dłoni – efekty

Stosowana regularnie mezoterapia dłoni potrafi odmłodzić ich wygląd nawet o kilka lat. Doskonale nawilża skórę i powoduje jej zagęszczenie. Dzięki temu skóra jest grubsza i bardziej napięta, wygładzają się też drobne zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia. Skóra staje się jednolita, gładka i miękka w dotyku. Aby jednak uzyskać zadowalający efekt, nie można poprzestać na jednym zabiegu. Warto wykonać kilka zabiegów w odstępach kilkunastu dni, a potem powtarzać zabieg co 1-2 miesiące dla podtrzymania rezultatów.