Umów wizytę 

22 636 46 66

Mezoterapia skóry głowy i włosów

Profilaktyka i leczenie łysienia

Dobry stan włosów zależy od wielu czynników: diety, hormonów, skłonności dietetycznych, tego, jak mocno obciążamy je inwazyjnymi zabiegami fryzjerskimi. W pewnych fazach życia, na przykład tuż po porodzie lub w okresie menopauzy, ich kondycja może się znacznie pogorszyć. U kobiet w tych okresach, a także u mężczyzn w średnim wieku często dochodzi do intensywnego wypadania włosów. Zwykle nie pomagają wtedy standardowe zabiegi pielęgnacyjne, a nawet przyjmowane leki. Tymczasem trzeba działać szybko, aby zapobiec nadmiernemu przerzedzeniu fryzury. Jedną z najskuteczniejszych metod jest tu mezoterapia włosów.

Dla kogo mezoterapia włosów?

Zabieg ten polecamy na różne formy łysienia jako profilaktykę, ale też skuteczną terapię. Może to być łysienie spowodowanie stresem, wycieńczeniem organizmu, niewłaściwą dietą, zmianami hormonalnymi lub przebytymi chorobami. Mezoterapia włosów sprawdza się również w przypadku łysienia plackowatego oraz łysienia typu męskiego.

Jak działa mezoterapia włosów?

Mezoterapia skóry głowy to niezwykle skuteczna, a zarazem bezpieczna metoda profilaktyki i leczenia wypadania włosów. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek mieszanki leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo, w tym wypadku w skórę głowy. Aplikowane śródskórnie substancje dostają się bezpośrednio do mieszków włosowych, gdzie aktywnie działają na wzrost i strukturę włosów. Koktajle do mezoterapii włosów zawierają takie elementy jak: biotyna, krzemionka organiczna, dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, witaminy, minerały, cząsteczki biostymulujące oraz czynniki wzrostu. Stymulują one cebulki włosów oraz powodują namnażanie nowych komórek. Hamują w ten sposób proces wypadania włosów, często powodując również ich odrastanie.

Preparaty do mezoterapii włosów

W Klinice Sharley do mezoterapii włosów stosujemy preparaty indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta, w tym do rodzaju łysienia. Do najskuteczniejszych koktajli należy Hair Revitalizing – wyjątkowa formuła, która doskonale radzi sobie z różnymi rodzajami łysienia męskiego i żeńskiego, bez względu na ich pierwotną przyczynę. Połączenie działania kwasu fosfatydylocholinowego, ryboflawiny (witamina B2), nadtlenku dysmutazy i kompleksu aminokwasowego sprawia, że łysienie zostaje zahamowane i następuje regeneracja struktury włosów, które odzyskują swój blask oraz sprężystość.

W biostymulacji włosów sprawdza się również preparat XL Hair®, który poprawia przy tym ich kondycję i strukturę. Przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Można go stosować na skórę głowy, okolice brwi i wzgórek łonowy. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się ponadto stosując zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Ten drogocenny koktajl, pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, jest uważany za najdoskonalszą formę mezoterapii, bo w pełni kompatybilną z organizmem leczonego.

Efekty mezoterapii włosów

Dzięki biostymulacji mieszków włosowych koktajle używane do mezoterapii skóry głowy przeciwdziałają wypadaniu włosów, wzmacniając je i odbudowując ich strukturę. Łysienie zostaje zahamowane, poprawia się też kondycja włosów, które odzyskują elastyczność i blask. W wielu przypadkach można liczyć także na pojawienie się nowych włosów w miejscach poddanych leczeniu.