Umów wizytę 

22 636 46 66

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu

Szybkie i nieinwazyjne odmłodzenie

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu to doskonały sposób, aby zrewitalizować skórę w tych obszarach bez konieczności inwazyjnej w nią ingerencji. Podawane za pomocą mikro nakłóć wprost do skóry właściwej odmładzające koktajle znacznie lepiej spełnią swoją rolę niż najlepsze kosmetyki. Są zwykle oparte na kwasie hialuronowym oraz wzbogacone o inne cenne składniki, mające na celu nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę, a także ograniczyć negatywny wpływ wolnych rodników.

Dla kogo mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu?

Mezoterapia to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, które można polecić każdemu i w dowolnym wieku (po 24 roku życia). U młodych osób zadziała profilaktycznie opóźniając procesy starzenia, u dojrzałych pomoże zwalczyć ich przejawy. Mezoterapię stosuje się na ogólną poprawę kondycji skóry, ale także jej konkretne problemy, takie jak: blizny, przebarwienia, zmarszczki.

Na zabiegi mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn. W dzisiejszych czasach panowie nie muszą się już wstydzić dbania o urodę, ale wciąż nie są w tym najlepsi. Jeżeli zatem jesteś facetem i chcesz dłużej wyglądać atrakcyjnie, a nie chcesz tracić na to codziennie zbyt dużo czasu, nie inwestuj w kosmetyki, ale właśnie w zabiegi mezoterapii.

Kwas hialuronowy – podstawa mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu bazuje przede wszystkim na kwasie hialuronowym. Czasem aplikuje się go w czystej postaci, a czasem z domieszką innych elementów. Dlaczego kwas hialuronowy? Ponieważ jego cząsteczki silnie przyciągają i wiążą cząsteczki wody w skórze, a jak wiadomo jej odpowiednie nawilżenie to połowa sukcesu. Kwas hialuronowy jest produktem naturalnym, całkowicie biodegradowalnym, a więc bezpiecznym dla skóry. Jest on zresztą naturalnie wytwarzany przez nasz organizm, ale z wiekiem w coraz mniejszej ilości. Odpowiada nie tylko za odpowiednie nawilżenie skóry, ale bierze aktywny udział w syntezie kolagenu, dlatego jest jednym z podstawowych preparatów, na których bazuje medycyna estetyczna. Do mezoterapii stosuje się jego nieusieciowaną lub lekko usieciowaną formę. Co to oznacza? Że cząsteczki kwasu w preparacie nie są połączone w większe struktury, ale swobodne. W tej postaci mają silne właściwości higroskopijne, ale też szybciej „rozpływają” się w skórze. Odwrotnie jest w przypadku usieciowanego kwasu stosowanego w wolumetrii (wypełniacze), który dłużej się utrzymuje, ale już tak skutecznie nie nawilża.

Jakie preparaty do mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu?

Koktajle do mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu są jak wspomnieliśmy oparte na kwasie hialuronowym, ale też wzbogacane o dodatkowe składniki, na przykład witaminy, przeciwutleniacze, czynniki wzrostów komórkowych. Oto wybrane preparaty, które stosujemy w Klinice Sharley i ich specyficzne właściwości:

  • Wzbogacony sorbitolem StylAge HydroMax. Posiada silne właściwości antyoksydacyjne oraz spowalnia degradację kwasu hialuronowego w skórze.
  • Silnie odżywczy kompleks Aquashine Rewitalizacja. Zawiera: 14 witamin, 24 aminokwasy, 8 minerałów i koenzymów oraz 5 kwasów nukleinowych.
  • Będący prawdziwą bombą znakomitych składników NCTF HA. W jego bogatym składzie znalazło się 13 witamin, 6 składników mineralnych, 6 koenzymów i 5 kwasów nukleinowych. Jest to kuracja w pełni biologiczna, którą można stosować latami bez większego ryzyka.
  • Głęboko nawilżający Juvéderm® HYDRATE. Preparat działający na granicy naskórka i skóry właściwej, zapewniając jej optymalne nawilżenie we wszystkich warstwach.
  • Hialuronowa kuracja Princess Rich. Dzięki wysokiemu stężeniu gliceryny nawilża i ujędrnia skórę sprawiając, że staje się ona bardziej elastyczna i promienna.
  • Zaawansowana technologicznie kompozycja Dermaheal HSR. Unikalna kombinacja niespotykanej dotąd liczby aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych, która gwarantuje niepowtarzalne efekty w pielęgnacji skóry i włosów.
  • Silnie nawilżający i stymulujący koktajl RRS® HA Injectable. Jest idealny dla skóry dojrzałej i osłabionej, skóry palacza, a także osób zestresowanych, zamieszkujących zanieczyszczony obszar.

To tylko niektóre z naszej szerokiej oferty mezokoktajli. Optymalny preparat dla twojej skóry i problemu najlepiej dobierze nasz lekarz medycyny estetycznej.

Efekty mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu

Odpowiednio dobrana i systematycznie wykonywana mezoterapia potrafi spektakularnie odmłodzić skórę twarzy, szyi i dekoltu. Pierwsze efekty w postaci nawilżenia, rozświetlenia i lepszego napięcia skóry widać już po pojedynczym zabiegu. Jednak dopiero seria 3-5 zabiegów pozwala czerpać wyraźne korzyści z mezoterapii. Skóra jest odnowiona, ujędrniona i wygładzona. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Widocznie wyrównuje się koloryt skóry i rozjaśniają przebarwienia. Blizny zostają spłycone, a mniejsze mogą nawet zniknąć całkowicie. Mezoterapia doskonale wspomaga inne kuracje z zakresu medycyny estetycznej, dlatego jest chętnie kojarzona z takimi zabiegami jak laseroterapia czy peelingi medyczne. W Klinice Sharley mamy doskonałe efekty w terapii skojarzonej: osocze bogatopłytkowe + laser Fraxel®. Aby podtrzymać efekty serii zabiegów mezoterapii, warto jest 2-3 razy do roku stosować zbiegi przypominające.