Laser Medyczny - IPL
Fotoodmładznie, usuwanie przebarwień, trądziku, rumienia i zamykanie naczyń.
Fotoodmładznie, usuwanie przebarwień, trądziku, rumienia i zamykanie naczyń.
Skuteczne zamykanie naczyń i żył na nogach i ciele.
Fotoodmładzanie, redukcja przebarwień, rumienia i zamykanie naczynek.
https://www.youtube.com/watch?v=zO57X85hEbw
Nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń żylnych na twarzy i nogach to nieprzyjemny, trudny do zamaskowania problem wielu naszych pacjentów. Boryka się z nim co druga kobieta i co trzeci mężczyzna. Rozszerzone czy popękane naczynka to znak, że system naczyń włosowatych w naszym organizmie nie funkcjonuje prawidłowo. Nie należy tego lekceważyć i jak najszybciej rozpocząć terapię. Na początkowym etapie można bowiem jeszcze skutecznie wzmocnić naczynia i uniknąć eskalacji problemu.
SKĄD SIĘ BIERZE RUMIEŃ I POPĘKANE NACZYNKA?
Naczynka w zdrowej skórze są mocne i elastyczne. Sprawnie kurczą się i rozkurczają pod wpływem ciepła i zimna. Przejściowy rumieniec na twarzy, który temu towarzyszy znika równie szybko jak się pojawia. Kiedy jednak mamy do czynienia z naczyniami osłabionymi, nie wracają one już do swojego pierwotnego stanu tak szybko. Za to szybciej rozszerzają się pod wpływem czynników zewnętrznych lub wewnętrznych. Wysoka lub niska temperatura, ostre przyprawy, alkohol mogą nasilać to zjawisko.
Jeśli zauważasz u siebie dłuższe utrzymywanie się zaczerwienienia pod wpływem wymienionych czynników, zacznij działać, zanim będzie za późno. Z czasem ścianki osłabionych naczyń stają się bowiem bardziej kruche i przepuszczalne, podatne na pękanie. Długo utrzymujący się rumieniec na twarzy, któregoś dnia po prostu już się nie cofa i przyjmuje stałą formę, czyli tzw. rumień. Jest to nic innego jak skupisko rozszerzonych naczyń ściśle przylegających do siebie. Z kolei uszkodzone naczynka występujące pojedynczo lub w mniejszych grupach obserwujemy w postaci prześwitujących przez skórę czerwonych lub sinoniebieskich „niteczek”, tworzących często rozgałęzienia, tzw. pajączki.
JAK DBAĆ O CERĘ NACZYNKOWĄ?
W cerze naczynkowej podstawową kwestią jest jej właściwa pielęgnacja. Jest to bowiem skóra szczególnie wrażliwa, podatna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych.
W sezonie jesienno-zimowym pamiętajmy o należytej ochronie przed mrozem i wiatrem za pomocą (pół)tłustych kremów ochronnych. Latem zabezpieczajmy twarz przed promieniowaniem UV kremem z wysokim filtrem SPF. W codziennym oczyszczaniu zrezygnujmy z peelingów mechanicznych na rzecz enzymatycznych. Rozpuszczają one delikatnie warstwę rogową naskórka, zapobiegając podrażnieniom skóry. W kosmetykach pielęgnacyjnych raczej unikajmy substancji drażniących, takich jak retinol (witamina A) czy kwasy owocowe. Najlepiej jest stosować kosmetyki dedykowane typowo do tego rodzaju cery. Z oferty Kliniki Sharley polecamy w tym celu doskonałe szwajcarskie kosmetyki Be Ceuticals.
JAKIE ZABIEGI NA PĘKAJĄCE NACZYNKA?
Przy cerze problemowej pielęgnacja domowa zawsze powinna iść w parze z gabinetową. Żadne kosmetyki nie dostarczą bowiem substancji aktywnych w takim stopniu jak profesjonalne zabiegi. Na zmiany naczyniowe w mało zaawansowanym stadium można stosować zabiegi kosmetologiczne z zawartością witamin C i E, które wzmacniają i uszczelniają ściany naczyń od wewnątrz. Przydatne będą tu również wszelkie zabiegi regenerujące skórę i opóźniające procesy starzenia. Z wiekiem skóra staje się bowiem coraz cieńsza i bardziej przezroczysta, przez co naczynka są lepiej widoczne. Systematyczna regeneracja skóry, która wpływa na jej zagęszczanie i pogrubianie, jest więc tutaj jak najbardziej wskazana. Jednak wszystkie te zabiegi mają raczej działanie profilaktyczne, a nie lecznicze.