dr Michał Piwowarek

Chirurg Plastyczny

Upiększam okolicę oczu!

Stosuję najlepsze, niemieckie techniki chirurgii plastycznej, dzięki którym efekty są bardziej naturalne a blizny znikome.

Ponad 1000 wykonanych operacji

Mój największy sukces zawodowy to 1155 zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i taka sama grupa zadowolonych pacjentów w całej Europie.

Nowoczesne metody

Pod okiem wybitnych profesorów szkoliłem się m.in. w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej, wykorzystania osocza bogato płytkowego w zabiegach medycyny regeneracyjnej, czy modelowania twarzy i grzbietów rąk auto logiczną tkanką tłuszczową. Zdobytą wiedzę regularnie poszerzam, uczestnicząc w zarówno indywidualnych, jak i grupowych szkoleniach i konferencjach naukowych w kraju i za granicą.

Niemieckie techniki chirurgii

Od wielu lat należę do Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych oraz jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Przez ostatnie 7 lat zdobywałem doświadczenie zawodowe w najlepszych ośrodkach Chirurgii Plastycznej w Niemczech.

Konsultacja

Odbierz 1000zł zniżki na zabieg!
Umów konsultację.

Dowiedz się więcej

Blefaroplastyka

Chirurgiczna Korekta Powiek

Piękne oczy to z pewnością cecha młodości, którą chcielibyśmy zatrzymać najdłużej. Niestety to właśnie na tej cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej zauważalny jest proces starzenia.

Opadająca powieka, zmarszczki i nadmiar skóry wraz z upływem czasu odbierają blask Twojemu spojrzeniu.
Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem może być plastyka powiek górnych, czyli tzw. blepharoplastyka, która pozwoli odzyskać oczom młodszy, promienny i wypoczęty wygląd.

Wskazania do przeprowadzenia plastyki powiek górnych

Plastyka powiek górnych polecana jest osobom, które ze względu na opadającą powiekę borykają się z nieestetycznymi fałdami skóry w tej okolicy, a w konsekwencji nawet zaburzonym polem widzenia. Plastyka powieki górnej usuwa nadmiar luźnej, rozciągniętej skóry, przez co wpływa pozytywnie nie tylko na względy estetyczne, ale także zdrowotne.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg operacji oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Plastyka powiek górnych przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic powiek w celu przywrócenia im właściwego napięcia i młodzieńczego wyglądu. W czasie operacji chirurg dokonuje niewielkich nacięć w naturalnym załamaniu powieki, dzięki czemu blizny są praktycznie niewidoczne.

Jak postępować po blepharoplastyce?

Do domu zostaniesz wypisany już po kilku godzinach od zabiegu. Jedynym pozostałym opatrunkiem, jest niewielki plaster na ranie, który nie utrudnia widzenia. Na występujące naturalnie po operacji przejściowe obrzęki i zasinienia należy stosować chłodne okłady. Szwy – w przypadku użycia nici niewchłanianych – są zdejmowane po około 7 dniach od zabiegu. Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciągu 10 dni po zabiegu. Pełna rekonwalescencja trwa miesiąc. Przez kilka dni od wykonywanej operacji nie należy moczyć obszaru zabiegowego. Soczewki kontaktowe można zakładać po 1-2 tygodniach od operacji, a delikatny makijaż oczu jest możliwy tydzień po zdjęciu szwów. Nie wolno spożywać alkoholu oraz palić papierosów do momentu, kiedy skóra wokół oczu nie ulegnie całkowitemu zagojeniu. Przez co najmniej rok od wykonanej plastyki powiek należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Efekty plastyki powiek

Ostateczne efekty korekty powiek są zauważalne po kilku tygodniach od zabiegu, kiedy rana zespoli się, a opuchlizna zniknie. Wówczas skóra w okolicach oczu jest napięta i jędrna, a wzrok odzyskuje pożądany, młodzieńczy blask. Spektakularnymi efektami liftingu możemy cieszyć się przez wiele lat.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu: około 60 minut
Rekonwalescencja: 7-14 dni
Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Zdjęcie szwów: 7 doba od zabiegu
Opatrunki: przy zdjęciu szwów
Znieczulenie: miejscowe
Pobyt w klinice: wyjście od razu po zabiegu

Zobacz niesamowite
efekty zabiegu blefaroplastyki

Lipotransfer

Odmłodzenie dolnej okolicy oka

Przeszczep tłuszczu, czyli tzw. lipotransfer to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania twarzy i sylwetki bazująca na autologicznym przeszczepie tkanki tłuszczowej. Co to oznacza w praktyce? Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar, na przykład z okolic brzucha, ud, czy boczków, a następnie podaniu odpowiednio przygotowanych komórek tłuszczowych w obszar, który chcemy skorygować. Na czym polega jego fenomen? W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany.

Wskazania do lipotransferu

Lipotransfer jest polecany osobom, które chcą w naturalny sposób wymodelować swoje ciało lub twarz, wyrównać asymetrię lub pozbyć się ubytków i nierówności skóry. Przeszczep tłuszczu świetnie sprawdzi się przy powiększaniu piersi, unoszeniu pośladków, korekcie i wypełnieniu ust, a także rekonstrukcji piersi po mastektomii. Na zabieg chętnie decydują się również osoby dojrzałe, chcące zredukować oznaki starzenia i wypełnić zmarszczki, uzyskując tym samym efekt liftingu. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej stanowi naturalną i bezpieczną alternatywę dla sztucznych implantów i wypełniaczy, dlatego lipotransfer rekomendowany jest szczególnie alergikom, gdyż nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, ani odrzucenia przeszczepianej tkanki.

Jak przebiega lipotransfer?

Przeszczep tłuszczu poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz zapoznaje się z historią medyczną pacjenta, wyjaśnia dokładny przebieg zabiegu oraz zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych. Sam zabieg przebiega w kilku etapach. Najpierw, przy pomocy delikatnych kaniul, zostaje pobrana tkanka tłuszczowa z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar. Najczęściej jest to brzuch, biodra lub uda. Następnie pobraną tkankę poddaje się oczyszczeniu z płynnej frakcji i selekcji, tak, aby przeszczepione zostały tylko młode, pełnowartościowe komórki. Ostatnim etapem lipotransferu jest precyzyjne wszczepienie pojedynczych komórek tłuszczowych w miejsce docelowe. Cała procedura zabiegowa odbywa się w ciągu około 90 min. Tego samego dnia pacjent wraca do domu.

Efekt lipotransferu

Pierwsze efekty lipotransferu w postaci przywrócenia objętości, zmiany kształtu, odbudowy ubytków oraz odnowy i wygładzenia skóry są zauważalne tuż po wykonanym zabiegu. Skóra jest zdrowsza, bardziej jędrna, elastyczna i lepiej nawodniona. Choć w trakcie wygajania się tkanek część przeszczepionego tłuszczu wchłania się, to ostateczne rezultaty pozostają widoczne przez minimum kilka lat, są więc stosunkowo trwałe.Dla uzyskania optymalnego rezultatu zabieg należy powtórzyć 2-3 razy w odstępie 6-12 miesięcy.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu: 30 - 90 minut
Rekonwalescencja: 7-14 dni
Wymagane badania: grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Znieczulenie: miejscowe
Zmiana opatrunków: przy zdjęciu szwów
Pobyt w klinice: wyjście od razu po zabiegu
Zdjęcie szwów: w 7 dobie po zabiegu

Zobacz niesamowite
efekty zabiegu lipotransferu

Skonsultuj swój problem

*Koszt zabiegu to 6 900zł. Wypełniając formularz otrzymasz dodatkowe - 1000zł zniżki na zabieg.

chirurg plastyczny Michał Piwowarek Sharley blefaroplastyka koreka powiek górnych

  Dodaj zdjęcie 1
  Dodaj zdjęcie 2
  Dodaj zdjęcie 3

  Jakość potwierdzona opiniami

  logo
  4,4/5 194 głosów