Opis zabiegu
Zabieg blefaroplastyki to popularna procedura chirurgii plastycznej, która pozwala odmłodzić twarz nawet o kilkanaście lat. Niewiele osób jednak wie, że oprócz powiek górnych, można skorygować także obszar pod okiem. Do oferty Sharley Medical Clinic wprowadzamy plastykę powiek dolnych.
Skóra wokół oczu jest najcieńsza i najbardziej delikatna – to właśnie tu najszybciej pojawiają się oznaki starzenia się. Zabieg plastyki powiek dolnych polega na usunięciu nadmiaru skóry i innych tkanek z okolicy powieki dolnej. Pomaga pozbyć się tzw. worków pod oczami, zniwelować zmarszczki, odmłodzić kontur oka, poprawiać napięcie skóry i nadać twarzy młodszy, bardziej wypoczęty wygląd.
Wskazania do zabiegu
- tzw. worki pod oczami
- wiotkość powieki dolnej (dermatochalaza)
- przerost mięśnia okrężnego oka
- silnie zaznaczona dolina łez
- zmarszczki i „luźna” skóra
Oczekiwany efekt po zabiegu
- zmniejszenie worków pod oczami
- napięta i wygładzona skóra w okolicy powieki dolnej
- mniej widoczne zmarszczki
- spłycenie bruzdy nosowo-jarzmowej (tzw. doliny łez)
- odmłodzenie całej twarzy
- młodszy, świeży wygląd
Pierwsza klinika medycyny estetycznej w Polsce.
Przebieg zabiegu
Konsultacja przed zabiegiem
Kluczowym elementem przygotowania do procedury plastyki powiek jest konsultacja oraz wykonanie rysunku wstępnego, który pozwala lekarzowi określić grubość fałdu skórnego, a pacjentce lepiej zwizualizować sobie efekt zabiegu. Lekarz może też zlecić wykonanie niezbędnych badań.
Zabieg
Praca z powieką dolną jest bardziej wymagająca i skomplikowana niż procedura blefaroplastyki. Wymaga ogromnej precyzji i pewnej ręki. Trwa też dłużej niż plastyka powiek górnych – często dwie, a nawet trzy godziny. Chirurg może wykonywać ten zabieg korzystając z dwóch rożnych technik. Ta klasyczna polega na nacięciu skóry pod powieką i nacięciu mięśnia. Tak pracuje się u osób, które oprócz tzw. przepuklin tłuszczowych mają do usunięcia nadmiar skóry. Druga metoda jest jeszcze większym wyzwaniem – to technika przezspojówkowa, a cięcie wykonywane jest od środka oka. Chirurg sięga po tę metodę, kiedy nie ma potrzeby usuwania nadmiaru „luźnej” skóry, a problemem są same przepukliny tłuszczowe. Niezależnie od zastosowanej techniki cięcia, podczas zabiegu lekarz zmienia także rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, co pozwala uzyskać jeszcze lepszy efekt. Sposób pracy chirurg ustala z pacjentem podczas konsultacji.
Po zabiegu
Zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, Powstały w wyniku operacji obrzęk znika zwykle do 14 dni, a po kilku tygodniach można wrócić do standardowych aktywności.
Przez miesiąc po zabiegu zaleca się unikać intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, sauny i solarium. W tym czasie warto też ograniczyć ekspozycję na ekstrema temperaturowe -gorąco i zimno. Pełną listę zaleceń otrzymasz od lekarza po zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu
- przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi,
- ciąża i okres karmienia
- aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej,
- miejscowe infekcje wirusowe, np. opryszczka,
- choroby nowotworowe,
- infekcje ogólne,
- choroby oczu
- poważne choroby ogólnoustrojowe (niewydolność krążenia, wątroby), nieleczona cukrzyca,
- nadciśnienie tętnicze (nieleczone),
- skłonność do tworzenia się keloidów (blizn przerostowych),
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- guzy niewiadomego pochodzenia,
- zaburzenia psychiczne i nierealne oczekiwania pacjenta.
Najczęściej zadawane pytania
Czy plastykę powiek dolnych można wykonać razem z plastyką powiek górnych?
Nie ma takiej możliwości. Blefaroplastyka może sprawi , że oko nie będzie się domykać przez około 3 tygodnie (to normalny objaw), a gdybyśmy jednocześnie wykonali zabieg plastyki powiek dolnych sytuacja mogłaby być podobna. To mogłoby utrudniać i wydłużać rekonwalescencję, a także stwarzać niepotrzebne ryzyko dla pacjenta. Dodatkowo ostateczny efekt mógłby być gorszy. W naszej Klinice nie łączymy tych procedur.
Kiedy warto wykonać plastykę powiek dolnych?
Decydujący nie jest wiek, a wygląd okolicy dolnej powieki. Warto rozważyć ten zabieg, kiedy worki pod oczami występują permanentnie – i nie pomagają na nie okłady czy kosmetyki. Jeśli zabiegi medycyny estetycznej (mezoterapia, stymulatory, kwasy hialuronowy) także nie przyniosły pożądanego efektu – oznacza to, że czas na skalpel.
Skonsultuj swój problem

profilu booksy.com Rezerwuję wizytę
telefonicznie 22 636 46 66
oddzwonimy Zamawiam rozmowę ze specjalistą