Umów wizytę 

22 636 46 66

Mezoterapia na zmarszczki

Ujędrnij skórę od wewnątrz

Mezoterapia należy do najlepszych metod rewitalizacji skóry. Działa przy tym tak skutecznie i kompleksowo, że przy okazji poprawy ogólnej kondycji skóry, radzi sobie również z pierwszymi zmarszczkami. Mezoterapia na zmarszczki wykorzystuje specjalnie skomponowane koktajle, których zadaniem jest „rozprostowanie” skóry od wewnątrz.

Dla kogo mezoterapia na zmarszczki?

Mezoterapia na zmarszczki może być stosowana wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Jej podstawowym zadaniem jest regeneracja skóry i przeciwdziałanie procesom starzenia. Dlatego dobrze byłoby nie zwlekać i rozpocząć kurację, gdy tylko pojawią się pierwsze zmarszczki mimiczne. Powstają one w miejscach, gdzie skóra marszczy się, gdy nasza twarz wyraża emocje, czyli zazwyczaj wokół oczu, ust, na czole. Warto włączyć mezoterapię, gdy tylko zaobserwujemy je na swojej twarzy. Im szybciej zaczniemy im przeciwdziałać, tym większe mamy szanse na to, że się nie pogłębią, a nawet wygładzą.

Jednak mezoterapię można również z powodzeniem stosować na zmarszczki wieku dojrzałego, na przykład jako uzupełnienie innych terapii przeciwzmarszczkowych. Oczywiście nie zlikwiduje ona głębokich statycznych zmarszczek, ale z pewnością poprawi napięcie skóry, jej nawilżenie i ogólną kondycję, dzięki czemu nawet twarz ze zmarszczkami będzie wyglądać lepiej.

Jakie preparaty do mezoterapii na zmarszczki?

Do mezoterapii na zmarszczki szczególnie polecamy serię koktajli RRS®. RRS® HA Skin to preparat przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Ma on przede wszystkim działanie anti-aging, czyli opóźnia procesy starzenia. Zapewnia przy tym silne nawilżenie i wygładzenie skóry oraz spłycenie już istniejących zmarszczek. Osobom w wieku 35-55 lat rekomendujemy preparat RRS® HA Tensor Lift. Ma on silniejsze działanie regeneracyjne, które sprzyja odbudowie kolagenu i elastyny. Zapewnia miękki lifting skóry oraz spowalnia jej starzenie się. Z kolei dla pacjentów po 45 roku życia idealny będzie koktajl RRS® Hyalift 75 Proactive. Działa on skutecznie na powierzchniowe zmarszczki i wiotkość skóry. Nawilża ją i biorewitalizuje. Wszystkie trzy wymienione produkty można stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a Hyalift 75 Proactive również na dłonie.

Dobrym preparatem do mezoterapii na zmarszczki jest również Princess Rich – hialuronowa kuracja o wysokim stężeniu gliceryny. Doskonale nawilża i ujędrnia skórę, wypełniając drobne zmarszczki, zwłaszcza te powstające wokół oczu czy ust. Polecamy tu również niezrównane zabiegi Regeneris: osoczem bogatopłytkowym lub osoczem z kwasem hialuronowym. Są one wyjątkowo skuteczną i bezpieczną formą mezoterapii, gdyż opierają się na preparatach pozyskiwanych z własnej krwi pacjenta. Można je aplikować tradycyjnie na większy obszar, na przykład twarz szyję czy dekolt lub wzdłuż konkretnej zmarszczki czy fałdu skóry.

Mezoterapia na zmarszczki – efekty

Mezoterapia widocznie poprawia ogólną kondycję skóry, jej nawilżenie, gęstość i napięcie. Jest więc przy okazji innych dobroczynnych działań również dobrą kuracją przeciwzmarszczkową. Jej skuteczność zależy w dużej mierze od tego, jak wcześnie zaczniemy działać. Stosowanie mezoterapii w profilaktyce procesów starzenia przynosi doskonałe efekty w postaci ujędrnienia skóry, która dłużej pozostaje młoda i gładka, bardziej odporna na wiotczenie i zmarszczki.