Umów wizytę 

22 636 46 66

Mikrodermobrazja

Dobra na wszystko

Przeznaczenie

Mikrodermabrazja, nazywana tez mikropeelingiem kontrolowanym to nowoczesny zabieg o bardzo szerokim spektrum zastosowania polegający na mechanicznym złuszczaniu kolejnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Jest to zabieg bardzo skuteczny w walce z trądzikiem oraz bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, łojotokiem, zaskórnikami, a także przebarwieniami, plamami starczymi, negatywnym wpływem słońca, a nawet drobnymi zmarszczkami wokół oczu, ust i szyi.

Mikrodermabrazja pozwala pozbyć się nie tylko większości problemów dotyczących twarzy, ale również innych niedoskonałości skóry, jak cellulit, rozstępy, czy też uporać się z jej ogólną wiotkością. Stanowi także dobre przygotowanie do zabiegów laserowych, na przykład fotoodmładzania.

Mimo że jest to zabieg mechaniczny, zalicza się go do nieinwazyjnych i łagodnych metod pielęgnacyjnych, polecanych do każdego rodzaju cery, w tym do cery wrażliwej. W odróżnieniu od peelingów chemicznych jest całkowicie bezpieczny, gdyż umożliwia pełną kontrolę głębokości oraz intensywności złuszczania naskórka, co pozwala wyeliminować ryzyko podrażnień.

Działanie

Mikrodermabrazja w naszym salonie wykonywana jest za pomocą wysokiej klasy aparatu firmy Skin Jet wyposażonego w specjalne głowice ścierające. Uwalniają one na podciśnieniu strumień kryształków, które uderzając w powierzchnię skóry z dużą prędkością w delikatny sposób usuwają martwe komórki i zanieczyszczenia.

Proces ten prowadzi do niezwykle intensywnej regeneracji komórek. Nowe komórki zastępują uszkodzone nie powodując przy tym blizn czy nierównomiernego złuszczania. Specjalny system cyrkulacji powietrza sprawia, że zarówno kryształki jak i starte elementy naskórka są natychmiast odsysane do osobnego pojemnika pozostawiając skórę idealnie czystą.

Głębokość zabiegu jest indywidualnie dobierana do rodzaju i kondycji skóry oraz precyzyjnie kontrolowana przez wykonującego go specjalistę. Zabieg jest bezbolesny i bezkrwawy.

Efekty

Mikrodermabrazja skutecznie oczyszcza, usuwa przerośniętą warstwę rogową, rozjaśnia przebarwienia i odmładza skórę. Stymuluje krążenie, powoduje lepsze odżywienie komórek i wzmocnienie ich naturalnych zdolności obronnych. Efekty widoczne są już po jednorazowym zastosowaniu. Aby jednak trwale poprawić kondycję skóry, warto poddać się serii zabiegów. Ich ilość, częstotliwość i głębokość określimy dla Ciebie indywidualnie.

Czas trwania zabiegu: 60 minut